Trojica Čechov prechovávala u seba marihuanu, už čelí obvineniu

marihuana, drogy
ilustračné: SITA

Bratislavskí policajti z druhého okresu objasnili tri prípady drogovej trestnej činnosti, ku ktorým došlo počas uplynulého víkendu v areáli Zlatých Pieskov.

V prvom prípade policajti v piatok okolo 21.50 hod. kontrolovali na ulici Cesta na Senec, v areáli Zlatých pieskov muža, ktorý u seba prechovával dve plastové vrecká a marihuanovú cigaretu. Obsah zaisteného materiálu zodpovedal 17 obvykle jednorazovým dávkam drogy. Policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 29-ročnému Tomášovi M. z Českej republiky. Obvinený je stíhaný na slobode. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Ani nie o dve hodiny neskôr policajti zaistili kovovú krabičku s marihuanou. Prechovával ju u seba 29-ročný Matěj P. z Českej republiky. Množstvo zaistenej rastliny zodpovedalo 58 bežným jednotlivým dávkam drogy. Menovaný už čelí obvineniu.

V poslednom vzniesol policajný vyšetrovateľ obvinenie 27-ročnému Jaroslavovi K., takisto z Českej republiky. Policajti muža kontrolovali v sobotu 25. augusta okolo 20.50 hod. U seba prechovával plastové vrecko s obsahom marihuany. Obsah zaisteného materiálu zodpovedal približne 7 232 obvykle jednorazovým dávkam drogy. Po vykonaní potrebných úkonov bol menovaný umiestnený do cely policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. superrýchlom konaní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk