Trojkráľový sprievod v Bratislave 2024: Nenechajte si ujsť túto čarovnú cestu za kométou

Kolaz bratislava trojkralovy sprievod.jpg
Foto: trajakrali.sk , Barbora Jančárová - koláž BratislavaDen.sk

Zažite neopakovateľný zážitok v podaní Trojkráľového sprievodu, ktorý prichádza do Bratislavy plný prekvapení a kúziel.

Sviatok Troch kráľov má v Európe svoju popularitu a mnohé hlavné mestá oslavujú tento výnimočný deň výpravnými sprievodmi ulicami. Florencia v Taliansku sa môže pýšiť storočiami trvajúcou tradíciou kavalkády kráľov. Po roku 1989 sa v duchu tejto vzácnej tradície podarilo v Prahe a vo Varšave zorganizovať vlastné Trojkráľové sprievody.

V Bratislave sa konal Trojkráľový sprievod po prvý raz v roku 2019, a to vďaka spolupráci spoločnosti Istroproduction a koledníckej akcie Dobrá novina. Pri jeho príprave sa spojili sily aj s mestskou časťou Staré Mesto a inštitúciami Magistrátu.

Mudrci z ďalekých končín, symbolizujúci príslušníkov troch generácií a troch kontinentov. Prichádzajú na koňoch a najmladší z nich prišiel na ťave. Spolu s nimi prichádzali bubeníci, gajdoši a koledníci, zatiaľ čo malí hviezdni sprievodcovia ukazovali cestu.

Štvrtý Trojkráľový Sprievod sa uskutoční 6. januára 2024 o 14.30 hod. na nádvorí Bratislavského hradu. Jeho ústrednou témou zostáva putovanie mudrcov za svetlom, ktoré ich vedie k dieťaťu v jasličkách. Príďte a zúčastnite sa na tomto magickom putovaní, ktoré napĺňa naše ulice tradíciou a duchom troch kráľov.

Zažite neopakovateľný zážitok v podaní Trojkráľového sprievodu, ktorý prichádza do Bratislavy plný prekvapení a kúziel. Tento magický zážitok nám prináša občianske združenie Via Regum a kolednícka akcia Dobrá novina.

Mudrci zo vzdialených miest prídu na chrbtoch kopytníkov, pričom im cestu ukážu malí hviezdni sprievodcovia. Nasledujte Troch kráľov ich cestou za kométou cez ulice Starého Mesta až po Hlavné námestie, kde sa koniec sprievodu spojí s magickým betlehemským príbehom. Králi odovzdajú svoje dary a podujatie vyvrcholí záverečným koncertom. Trasa sprievodu je so začiatkom od Bratislavského hradu, cez Palisády a ulice Starého Mesta. Záver je na Hlavnom námestí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk