Tržby bratislavskej ZOO sa tento rok vyšplhali na takmer milión eur, navštívili ju tisícky ľudí

Zoo bratislava mikulas mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Od januára do októbra 2019 navštívilo bratislavskú zoologickú záhradu viac ako 300-tisíc ľudí.

Tržby ZOO Bratislava sa od januára do 31. októbra 2019 vyšplhali na vyše 900-tisíc eur. Zoologická záhrada zabezpečuje svoju prevádzku z vlastných zdrojov, ale aj z príspevku hlavného mesta, od ktorého na tento rok dostali príspevok na bežnú činnosť približne 1,6 milióna eur.

Ako ďalej agentúru SITA informovala Zuzana Chalupová z oddelenia marketingu a PR bratislavskej ZOO, tento rok prekročilo brány zoologickej záhrady viac ako 300-tisíc návštevníkov, čo je porovnateľný počet s minuloročnou návštevnosťou.

Nové atrakcie

Počas tohto roka pribudlo v ZOO viacero atrakcií, jednou z nich je napríklad otvorenie Sovieho chodníka. „Ide o tri voliéry pre tri druhy sov, ktoré sa vyskytujú aj na Slovensku – pôtik kapcavý, plamienka driemavá a kuvik obyčajný,“ uviedla Chalupková.

Najsilnejšími mesiacmi z pohľadu návštevnosti bratislavskej ZOO boli už tradične letné a teplé mesiace ako august, júl a jún. V ZOO zaznamenali nezvyčajne nízku návštevnosť v máji, keďže bolo oproti minulým rokom veľa daždivých a chladných dní.

ZOO Bratislava v budúcom roku zavŕši 60 rokov svojej existencie,“ uviedla Chalupková s tým, že za toto obdobie zažila zoologická záhrada viacero zásahov. Zlikvidovali napríklad veľkú časť expozičnej časti, a to bez náhrady. „Azda najtvrdším zásahom bolo zlikvidovanie dvoch tretín expozičnej časti v roku 1987, ako aj výstavba diaľnice v Mlynskej doline,“ dodala Chalupková na záver.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk