Turista v maskáčoch tancoval na vozovke a doplatil na to, cesta dvoch Poliakov po Európe skončila v nemocnici

Policia nehoda auto turisti.jpg

Turistický výlet dvoch poľských chodcov takmer skončil tragédiou. Neosvetlení a v maskáčoch sa pohybovali po ceste, kde došlo ku stretu s vozidlom.

Dopravná nehoda na ceste medzi Stupavou a Lozornom poukázala na nebezpečenstvá, ktoré môžu na cestách číhať v noci. Dvaja poľskí chodci, neosvetlení a oblečení v maskáčoch šatách, chceli precestovať Európu. Jeden z nich však skončil pod kolesami auta.

K nehode medzi Stupavou a Lozornom došlo v stredu 24. apríla, pričom k nej boli privolaní dopravní policajti Okresného riaditeľstva PZ v Malackách. Ako zistila polícia, k nehode došlo počas toho, ako jeden z turistov tancoval v jazdnom pruhu cestnej komunikácie.

Počas nehody utrpel chodec zranenia, s ktorými bol prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Ako dodala polícia, presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Polícia tiež v tejto súvislosti pripomína dôležitosť nosenia reflexných prvkov. Práve noc v kombinácii s dažďom alebo hmlou znižujú viditeľnosť chodcov na ceste. Tmavé oblečenie spôsobuje, že vodič v aute vidí postavu až od 18 metrov, pričom s reflexnými prvkami to je až 200 metrov. Farbené oblečenie pomôže, avšak nie je dostatočné.

Polícia tiež pripomína, že povinnosť používania reflexných prvkov ukladá i Zákon o cestnej premávke: „Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk