Turisti mali záujem spoznávať počas leta Bratislavu, Staré Mesto sa tešilo najvyššej návštevnosti

turistika
Foto: ilustračné, Gettyimages

Bratislava mala toto leto v porovnaní s minulým rokom viac o 49 percent turistov.

Pandémia na dva roky zabrzdila rozvoj turizmu, no toto leto v hlavnom meste už vyzeralo živšie. Bratislava Tourist Board (BTB) informovala, že záujem turistov o spoznávanie Bratislavy v lete rástol.

Slovenské hotely boli v auguste v porovnaní s vlaňajškom obsadené takmer rovnakým počtom návštevníkov. V Starom Meste prespalo v auguste 1,57-krát viac návštevníkov ako minulý rok. Centrum Bratislavy si tým zaistilo prvé miesto v rebríčku celkovej návštevnosti v rámci Slovenska.

„Za prvých osem mesiacov prespalo v hlavnom meste o vyše 350-tisíc návštevníkov viac ako v rovnakom období minulého roka,“ tvrdí BTB. Hlavné mesto si pripísalo v porovnaní s minulým rokom o 49 % viac turistov.

Hotelieri v Starom Meste hlásia medziročný nárast 57 %. Domácich turistov prespalo za prvých osem mesiacov tohto roka v porovnaní s vlaňajškom takmer dvojnásobne viac.

„Zahraničných návštevníkov, ktorí prespali v Bratislave bolo od začiatku roka do konca augusta v porovnaní s vlaňajškom takmer štvornásobok,“ dodala BTB. V auguste bol ich medziročný nárast o viac ako 80 percent.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk