Turistické autobusy by už nemali blokovať MHD, najnovšie musia mať povolenie

Kolaz bratislava parkovanie turisticke autobusy.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Turistická sezóna v Bratislave prináša aj novinky v organizácii dopravy. Mesto prijalo opatrenia, aby zlepšilo plynulosť mestskej hromadnej dopravy a zároveň zvýšilo dostupnosť pre turistov. Čo presne sa mení a ako to ovplyvní turistický ruch?

Bratislavská radnica spúšťa turistickú sezónu s plánmi na zlepšenie turistickej dopravy. Jednou z hlavných zmien je optimalizácia zastávky turistických autobusov na Rázusovom nábreží, kde v minulosti dochádzalo k zdržaniam a problémom pre cestujúcich MHD. Turistické autobusy budú mať najnovšie novovytvorené zastávky, prispôsobené lepšej dostupnosti mesta v priamom dotyku s historickým centrom.

Od teraz budú turistické autobusy môcť využívať priestor na Rázusovom nábreží iba na krátkodobý nástup a výstup cestujúcich k výletným lodiam v prístave. Naviac tiež platí, že ak budú chcieť turistické autobusy zastávku využiť, musia mať na to povolenie. To pomôže zabezpečiť lepšiu organizáciu dopravy a minimalizovať zdržania. Povolenie si dopravcovia vybavia na webe mesta.

Zároveň mesto vytvorilo 5 nových zastávok pre turistické autobusy na Suchom mýte pri Hodžovom námestí. Tieto nové zastávky sú vyznačené v oboch smeroch a umožnia tak pohodlný prístup k hlavným atrakciám v historickom centre mesta. Mesto tiež dodáva, že pre turistických dopravcov naďalej zostávajú k dispozícii aj doterajšie kapacity zastávok a parkovania, ako napríklad Malá scéna, Bratislavský hrad, Chatam Sófer, Slavín, či Fajnorovo nábrežie.

Na záver, mesto plánuje ďalšie vylepšenia pre turistickú dopravu na základe spätných väzieb a dát. Celkový prehľad zastávok pre turistické autobusy je k dispozícii na webovej stránke mesta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk