Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Michalská brána s Michalskou vežou je v Bratislave, turistami vyhľadávanou stavbou, pochádza zo stredovekého opevnenia mesta, jej základy boli postavené v 14. storočí. Bratislava, 29. júl 2010. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
Foto: archívne, SITA
11. apríla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Turistickú kartu môžete okrem rôznych zliav využiť aj ako cestovný lístok

Bratislavská organizácia cestovného ruchu (Bratislava Tourist Board – BTB) v spolupráci so spoločnosťou Bratislavská integrovaná doprava (BID) rozširuje ponuku turistickej karty Bratislava City Card. Turisti ju môžu využiť na cestovanie nielen v bratislavskej MHD, ale aj vlakoch a regionálnych autobusoch, avšak zatiaľ len na území Bratislavy.

Ako na dnešnej tlačovej konferencii priblížil predseda predstavenstva spoločnosti Bratislavská integrovaná doprava (BID) Marian Rovenský, pracujú na tom, aby ponuku rozšírili aj do celého Bratislavského regiónu.

Turistická karta Bratislava City Card slúži turistom a návštevníkom aj ako cestovný lístok v integrovanej doprave na území Bratislavy. Zakúpiť si môžu kartu s časovou platnosťou 24-, 48- alebo 72-hodín. Karta je vydávaná na meno a je neprenosná a okrem zliav v múzeách či galériách slúži aj ako cestovný lístok vo verejnej doprave – teda v MHD, vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) a regionálnych autobusoch Slovak Lines v zónach 100 a 101. Kartu môžu turisti využiť aj v nočných spojoch MHD.

Pri kontrole cestovných lístkov sa turista preukáže turistickou kartou a dokladom totožnosti. „Veríme, že týmto produktom nielen zatraktívnime prepravu návštevníkom Bratislavy, ale aj zjednodušíme spôsob prepravy,“ hovorí generálna riaditeľka spoločnosti BID Zuzana Horčíková.

Zakúpenie turistickej karty síce návštevníkov odbremení od zháňania cestovných lístkov a ich označovania v spojoch, no neuľahčí im vyhľadávanie spojov v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Ako dnes priznal Rovenský, stále totiž neexistuje jednotný vyhľadávač spojov, ktoré ponúkajú jednotliví dopravcovia zapojení do IDS BK.

Zatiaľ neponúkame nejaký vlastný jednotný produkt – vyhľadávač všetkých dopravcov, ale pracujeme na tom, aby bol jeden spoločný pod hlavičkou IDS BK,“ povedal Rovenský. O termínoch prípadného spustenia jednotného vyhľadávača však bližšie povedať nechcel, vraj o tom bude spoločnosť BID včas informovať.

Bratislava City Card je turistická karta určená návštevníkom a turistom, ktorí zavítajú do hlavného mesta. Karta stojí od 12 do 16 eur podľa jej časovej platnosti a okrem cestovného lístka držiteľovi ponúka aj bezplatné prehliadky mesta v slovenčine, angličtine či nemčine. Turistická karta ponúka 110 zliav až do výšky 50 percent. Návštevníci mesta ju môžu využiť napríklad v bratislavských múzeách a galériách, zľavy platia aj v zapojených hoteloch, baroch či reštauráciách.

Zľavovú turistickú kartu možno využiť aj pri návšteve bratislavskej zoologickej záhrady či pri výletoch k atrakciám v Pezinku, Trnave, Senci i v susednom Rakúsku. Turistickú kartu Bratislava City Card si môžu návštevníci hlavného mesta zakúpiť v Turistickom informačnom centre na Letisku M. R. Štefánika či v pobočke na Klobučníckej 2. V ponuke sú aj v zákazníckych centrách ZSSK či na recepciách vybraných hotelov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X