Turistický Malokarpatský expres začne tento rok premávať od 16. júna

Slovak lines, autobus
Foto: ilustračné, SITA

Autobusové spojenie Malokarpatský expres začne túto letnú sezónu premávať od 16. júna. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman s tým, že výnimočne tento spoj môžu ľudia využiť aj nadchádzajúci víkend.

„Malokarpatský expres síce začne premávať až o tri týždne, no chceme už teraz počas vínnej cesty ponúknuť návštevníkom možnosť využiť jeho služby. Lístok na celý deň bude stáť štyri eurá a autobus dovezie ľudí napríklad aj na hrad Červený Kameň,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba. Ako dodal, už dnes sa ním ľudia môžu odviesť z autobusovej stanice Mlynské Nivy v Bratislave napríklad o 17.35 hod. a posledný spoj vyrazí pred štvrť na deväť.

Turistický autobus Malokarpatský expres bude počas sezóny premávať každú sobotu a nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Doľany cez Svätý Jur, Pezinok, Vinosady, Modru, Dubovú a Častú, so zachádzkami do Slovenského Grobu, na Zochovu chatu a na Červený Kameň. Cestujúci si lístky môžu kúpiť priamo u vodiča autobusu, pričom turistická karta Bratislava Card umožňuje cestu zdarma. V autobuse možno prepravovať aj bicykle. Celodenný lístok stojí štyri eurá, lístok na jednu jazdu dve eurá a päťdesiat centov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk