Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jan Meisner, tvorba
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
12. februára 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Tvorbu grafického dizajnéra a ilustrátora Jana Meisnera vystavujú v múzeu dizajnu

V portfóliu Jana Meisnera možno nájsť filmové a divadelné plagáty, knižné obálky a ilustrácie, obaly gramofónových platní, ilustrácie do detských a mládežníckych časopisov, detské maľovanky a aj groteskné novoročenky.

Výber z tvorby grafického dizajnéra a ilustrátora Jana Meisnera možno oddnes vidieť v galérii Slovenského múzea dizajnu v Bratislave. Výstava nazvaná Vážny komediant Jan Meisner predstaví autorove diela, ktoré vznikali od polovice 60. rokov do súčasnosti. Možno medzi nimi vidieť diela knižného dizajnu a ilustrácie pre deti i dospelých, filmové plagáty, dizajnérske práce pre Bratislavskú lýru a Bratislavské džezové dni, obaly gramofónových platní, tvorbu pre Štúdio S a aj grafiky osobného charakteru, ako sú novoročné a iné oznámenia, informovala o tom Helena Veličová zo Slovenského centra dizajnu (SCD).

„Vážny komediant je označenie, ktoré charakterizuje osobnosť Jana Meisnera, jeho tvorbu i prístup k životu – svet vidí vo farbách dúhy, no dokáže pracovať aj s tušom a tlačiarenskou čerňou. Organizátori oslovili pre prípravu vizuálu výstavy talentovaného grafika a ilustrátora Mareka Cinu. Forma, ktorú Cina zvolil, odkazuje na tvorbu Jana Meisnera jemu vlastným spôsobom. Vznikla tak pocta ‚meisnerovskému‘ štýlu,“ uvádza sa v tlačovej správe k výstave, ktorú kurátorsky pripravili Mária Rišková a Lívia Pemčáková.

V galérii múzea dizajnu, sídliacej v jeho podkroví v Hurbanových kasárňach na Kollárovom námestí 10, bude výstava prístupná do 3. apríla denne okrem pondelka od 13. do 18. hodiny. K výstave sa uskutoční rad sprievodných podujatí. Na stredu 17. februára o17. hodine je naplánovaná komentovaná prehliadka s autorom a kurátorkami. Následne autor pozýva 9. marca o 17. hodine do expozície na prednášku Rozprávka o dobe, kedy neboli počítače. Slovenské múzeum dizajnu zároveň k výstave pripravilo vzdelávací program pre deti do 10 rokov Leporelo o dizajne, ktorý sa uskutoční vždy v nedeľu 14. februára a tiež v nedele 6. a 20. marca a 3. apríla, vždy od 16. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X