Tvorivé vianočné retro dielne sa uskutočnia na Hrade

Bratislavsky hrad ilustracna foto tvorive dielne podujatie.jpg

Veselo a poučne môžu všetky deti stráviť predvianočnú sobotu na Bratislavskom hrade.

Slovenské národné múzeum – Historické múzeum pozýva deti a aj ich rodičov v sobotu 22. decembra od 10.00 do 15.00 hod. na Tvorivé vianočné retro dielne. Tvorivé dielne vtiahnu deti do nepoznaného sveta nedávnej minulosti a zažijú vianočnú atmosféru v duchu Československa. Vyrobia si drobné darčeky, ozdoby na stromček a zahrajú sa retro hry. Zaznejú rokmi overené vianočné šlágre z dobových gramofónov.

Ako ďalej informovala vedúca centra múzejnej komunikácie SNM Zuzana Vášáryová, v prípade záujmu je potrebná rezervácia na adrese: hradpodujatia@gmail.com. Deti do 12 rokov majú vstup zdarma a dospelý zaplatí 4 eurá.

Účastníci vianočných dielní môžu zároveň navštíviť výstavy SNM – Historického múzea Zlatý vek Peterhofu – Od Petra I. po Katarínu II., Martin Benka a Nebáť sa moderny! – 90. výročie Školy umeleckých remesiel v Bratislave. Otvorené sú aj historické výstavy Kelti z Bratislavy a Bratislavský hrad na grafikách, ako aj expozície v severných reprezentačných priestoroch Hradu a v Klenotnici.

Medzi sviatkami zas možno príjemne stráviť čas v sídelnej budove Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave. SNM – Prírodovedné múzeum pripravilo 27. a 28. decembra vianočné lektoráty zdarma. Sprievody výstavami sa medzi sviatkami uskutočnia o 10.00, 13.00 a 15.00 hod. Vstup na ne je voľný a záujemcovia o účasť sa stretnú vo vestibule Prírodovedného múzea. Viac podrobností o programe národného múzea možno nájsť na jeho webstránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk