Tvrdý útok: Hlina z KDH označil Valla za architekta Penty

Vallo hlina sita.jpg
ilustračné: SITA

Iniciatíva Za slušné Slovensko sa rozhodla že v tohtoročných komunálnych voľbách podporí nezávislých kandidátov. Zatiaľ vyjadrila podporu trojici mien – Matúšovi Vallovi, kandidátovi na primátora Bratislavy, Peterovi Fiabánemu, kandidátovi na primátora Žiliny, a Marekovi Hattasovi, kandidátovi v Nitre. Líder mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia Alojz Hlina tvrdí, že iniciatíva chce ovplyvňovať tohtoročné voľby.

Podľa Hlinu je Vallo „architektom Penty“ a „ak sa niekto rozhodne po tom všetkom, čo sme o Pente počuli, pre nich robiť architekta, tak je to jeho rozhodnutie a preberá zaň zodpovednosť,“ uviedol pre portál sme.sk.
Penta je podľa Hlinu firma s problematickým imidžom a ak sa pre ňu rozhodol Vallo robiť veľké projekty, mal by si byť vedomý toho, že uchádzanie sa o verejnú funkciu môže byť problematické.

„Bolo veľa umelcov, architektov, ktorí pracovali pre problematických investorov, vládcov, ale nepočul som, že by sa uchádzali o post primátora hlavného mesta toho-ktorého štátu. A už vôbec som nepočul, že im v takomto konaní slušní ľudia tlieskali,“ povedal Hlina pre portál sme.sk.

Vallo reaguje

Vallo zareagoval na Hlinove slová a vyjadril sa, že „pre niektorých politikov boli aktivity iniciatívy Za slušné Slovensko hrdinské, kým vyhovovali ich politickým cieľom. Hneď ako sa to zmenilo, začali útočiť. Aj frustrácia pána Hlinu musela byť veľká, keď okrem útoku na mňa spochybňuje aj čestnosť krokov iniciatívy.“

Spoluprácu s Pentou nepopiera, tvrdí však, že ako spolumajiteľ stredne veľkého architektonického ateliéru s developermi prichádza do pracovného styku, to je však všetko. Ateliéry sa zúčastňujú na rôznych súťažiach a realizáciách, preto sa môže prirodzene stať, že robia zákazky aj pre veľké firmy a developerov. Považuje to za dobrú skúsenosť, pretože mohol nahliadnuť do mysle týchto subjektov.

„Pán Hlina sa však snaží podsúvať, že som architekt Penty. Nie, nie som, lebo ak by som ním bol, nešiel by som aj do kampane s tým, čo stále hovorím. Že dnes v Bratislave určujú rozvoj aj jeho pravidlá developeri a my musíme tento vzťah kompletne obrátiť. Pravidlá musí určovať a nastavovať sebavedomé mesto a developeri ich musia dodržiavať,“ vyjadril sa Vallo pre portál sme.sk. S ateliérom Vallo Sadovsky Architects spolupracovala Penta na základe ich víťazstva v architektonických tendroch, výsledkom spolupráce je projekt Nová Terasa v Košiciach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk