Týchto 3 odborníkov by ste mali navštíviť aspoň raz ročne

Dentalna hygiena.jpg
Foto: Pexels

Hoci mnohé procedúry považujeme len za skrášľovací luxus majú nepopierateľný prínos aj pre naše zdravie. Poznáte odborníkov, ku ktorým väčšina z nás nechodí aj napriek tomu, že by mala?

Pedikérka

Vedeli ste, že pedikúra nie je len estetický zákrok a návštevu pedikérky vám dokonca môže odporučiť zo zdravotného hľadiska aj váš lekár?

Medicinálna pedikúra rieši aj problémy so zarastajúcimi nechtami, plesňou na nechtoch či diabetické problémy s nechtami a chodidlami. Vďaka pravidelnej pedikúre sa môžete zbaviť aj pocitu ťažkých nôh či bolesti nôh po námahe. Hoci sa to totiž na prvý pohľad nezdá, tvrdá pokožka na chodidlách je pre ne zbytočná záťaž.

Aj tá najlepšia domáca starostlivosť o chodidlá, pravidelné krémovanie a masírovanie by mala byť aspoň raz ročne doplnená o odbornú starostlivosť. Jemnú pokožku chodidiel si potom vďaka domácej starostlivosti udržíte omnoho dlhšie.

Ak máte niektorý zo zdravotných problémov týkajúcich sa nechtov či pokožky na chodidlách, dopriať si odborné pedikérske ošetrenie by ste mali pravidelne. Nie je to totiž žiadny luxus, ale nevyhnutnosť.

V Bratislave je k dispozícií naozaj množstvo pedikérskych salónov. Pri návšteve toho pravého uprednostnite zariadenie vykonávajúce odbornú medicinálnu pedikúru a zamerajte sa aj na recenzie.

Ak trpíte závažnejšími problémami s chodidlami, doplňte pedikúru aj návštevou podológa. Ten vám pomôže uľaviť od problémov s nesprávnou klenbou či prstami na nohách.

Dentálny hygienik

Čistíte si svoje zuby naozaj dôkladne a pravidelne navštevujte zubára? A odporúčanie navštíviť dentálnu hygienu napriek tomu považujte za zbytočný luxus? Nie, dentálna hygiena rozhodne nie je len prostriedok na „vyciciavanie“ peňazí, ako ju mnohí označujú.

Je to odborná procedúra, ktorá vám pomôže udržať si svoje zuby čisté a bojovať proti tvorbe zubného kazu. A tým vám v konečnom dôsledku ušetrí aj financie. Ošetrenie zubného kazu u zubára v Bratislave, ale aj inde na Slovensku sa pohybuje, v závislosti od závažnosti, v desiatkach až stovkách eur. A váš zub už pritom nikdy nebude ako predtým. Kvalitná dentálna hygiena vás vyjde na desiatky eur a na rozdiel od ošetrenia zubného kazu, zanechá vaše zuby v prirodzenej kondícií.

Vyskúšajte napríklad dentálnu hygienu v Petržalke. A nezabudnite, že pre dobrý efekt by ste ju mali navštíviť minimálne raz ročne. Ideálne rozostupy medzi jednotlivými ošetreniami vám presne odporučí dentálna hygienička na základe stavu vášho chrupu a vášho životného štýlu.

Masér

Hoci masáž nie je nevyhnutnosť, v dnešnom uponáhľanom svete plnom stresu a sedenia vám odporúčame pravidelne absolvovať aj ju. Odborná masáž vám pomôže odbúrať stres, uvoľní napäté svalstvo a obnoví prirodzenú rovnováhu pohybového aparátu.

Vďaka pravidelnej masáži môžete relaxovať a zároveň sa vyhnúť aj väčším problémom s chrbticou v budúcnosti. Neriešené bolesti chrbta, napäté šijové svalstvo v dôsledku stresu či neriešené pravidelné „seknutia“ sa v opačnom prípade môžu nazbierať na omnoho väčší problém. Riešte ich preto v dostatočnom predstihu a doprajte si pravidelne uvoľnenie na masáži.

Maser.jpg
Foto: Pexels

V Bratislave si ľahko vyberiete z rôznych druhov masáži. Nájdete tu thajskú, indickú, olejovú, lymfatickú, bankovú, reflexnú, havajskú, medovú či masáž lávovými kameňmi. Vyberte si z nich tú pravú pre seba a nechajte sa rozmaznávať minimálne raz ročne, ideálne však každý mesiac.

Pravidelné masáže môžete doplniť aj cvičením v spolupráci s fyzioterapeutom, ktorý vám pomôže vyriešiť aj väčšie zdravotné problémy či bolesti pohybového aparátu. Pri výbere vhodného fyzioterapeuta sa zamerajte na jeho odbornosť a skúsenosti. Čím kvalifikovanejší odborník, tým individuálnejšie si bude vedieť poradiť aj so špecifickými problémami.

Starostlivosť o naše telo a zdravie nikdy nebude prehnaný luxus. Investícia do seba a svojho zdravia preto nikdy nebudú vyhodené peniaze. Len zdravé telo totiž môže dobre fungovať a naplno si plniť svoju funkciu. Nešetrite preto na starostlivosti o seba a doprajte si aspoň raz ročne aj „luxus“ v podobe návštevy spomínaných odborníkov.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk