Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dobrovoľníci, upratovanie
ilustračné: SITA
18. septembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Týždeň čistoty bude v Petržalke od 25. septembra

V mestskej časti Petržalka bude aj tento rok akcia s názvom Týždeň čistoty. Piaty ročník upratovania okolia bytových domov a ulíc bude tento rok od pondelka 25. septembra do nedele 1. októbra. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke.

Ako ďalej uvádzajú, v termíne od 18. septembra do 22. septembra si obyvatelia na telefónnych číslach 02/68 288 851, 68 288 852, 68 288 796 alebo e-mailom [email protected], [email protected], [email protected] môžu dohodnúť stretnutie na oddelení životného prostredia. Od zamestnancov dostanú zdarma rukavice a vrecia na odpad a zároveň sa dohodnú, kedy sa brigáda uskutoční a kde nechajú vrecia s odpadom. Mestská časť potom zabezpečí ich odvoz a likvidáciu. Okrem toho bude samospráva pristavovať deväťdesiat veľkokapacitných kontajnerov v rámci tradičného jesenného upratovania.

V rámci neho majú obyvatelia možnosť likvidovať iný ako komunálny odpad v zbernom dvore, môžu to však len na základe preukázania sa trvalým bydliskom v Petržalke. Miestny podnik verejnoprospešných služieb Petržalka so sídlom na Čapajevovej 6 je k dispozícii na bezplatné uloženie odpadu z domácností pre občanov Petržalky alebo pre ľudí, ktorí preukážu vzťah k nehnuteľnostiam v Petržalke. Obyvatelia tu môžu zadarmo odovzdať drobný stavebný odpad, rozobratý objemný odpad, elektrické spotrebiče aj biologicky rozložiteľný odpad.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X