Týždeň čistoty bude v Petržalke od 25. septembra

dobrovoľníci, upratovanie
ilustračné: SITA

V mestskej časti Petržalka bude aj tento rok akcia s názvom Týždeň čistoty. Piaty ročník upratovania okolia bytových domov a ulíc bude tento rok od pondelka 25. septembra do nedele 1. októbra. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke.

Ako ďalej uvádzajú, v termíne od 18. septembra do 22. septembra si obyvatelia na telefónnych číslach 02/68 288 851, 68 288 852, 68 288 796 alebo e-mailom lenka.spodova@petrzalka.sk, lubica.borsova@petrzalka.sk, tatiana.stanova@petrzalka.sk môžu dohodnúť stretnutie na oddelení životného prostredia. Od zamestnancov dostanú zdarma rukavice a vrecia na odpad a zároveň sa dohodnú, kedy sa brigáda uskutoční a kde nechajú vrecia s odpadom. Mestská časť potom zabezpečí ich odvoz a likvidáciu. Okrem toho bude samospráva pristavovať deväťdesiat veľkokapacitných kontajnerov v rámci tradičného jesenného upratovania.

V rámci neho majú obyvatelia možnosť likvidovať iný ako komunálny odpad v zbernom dvore, môžu to však len na základe preukázania sa trvalým bydliskom v Petržalke. Miestny podnik verejnoprospešných služieb Petržalka so sídlom na Čapajevovej 6 je k dispozícii na bezplatné uloženie odpadu z domácností pre občanov Petržalky alebo pre ľudí, ktorí preukážu vzťah k nehnuteľnostiam v Petržalke. Obyvatelia tu môžu zadarmo odovzdať drobný stavebný odpad, rozobratý objemný odpad, elektrické spotrebiče aj biologicky rozložiteľný odpad.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk