Týždeň dobrovoľníctva 2019 vám aj tento rok dokáže, že dobré skutky sa stále dejú

Tyzden dobrovolnictva zahrada_final.jpg
Zdroj: Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Každoročne v septembri prichádza do Bratislavy Týždeň dobrovoľníctva a tak tomu bude aj tento rok.

Slovensko sa opäť stane krajinou dobrých skutkov a to vďaka dobrovoľníkom, ku ktorým môžete patriť aj vy. Týždeň dobrovoľníctva 2019 sa v Bratislave uskutoční od 16. do 22. septembra a hoci sa to môže zdať vzdialené, čas na prihlásenie sa medzi dobrovoľníkov máte len do 31. júla. Počas Týždňa dobrovoľníctva sa môžete zapojiť jednotlivo alebo v skupinách.

Ako sa dá do Týždňa dobrovoľníctva zapojiť vysvetľuje prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií Alžbeta Brozmanová Gregorová: „Prihlasovanie pre organizácie je už spustené. Môžu sa prihlásiť cez stránku Týždňa dobrovoľníctva. Musia uviesť základné údaje o svojej organizácii a informáciu o tom kto bude aktivity koordinovať. Ďalej si zvolia aktivitu, ktorou sa chcú do Týždňa zapojiť – môže ísť o Deň otvorených dverí, dobrovoľnícku aktivitu alebo o rôzne workshopy na tému dobrovoľníctva, ktorými zvýšia povedomie o dobrovoľníctve.

Prihlasovanie pre verejnosť začína od 1. augusta, taktiež na stránke Týždňa dobrovoľníctva a bude si z čoho vyberať. „Zväčša pôjde o jednoduché aktivity, dobrovoľníci a dobrovoľníčky pomôžu skrášliť exteriér a interiér organizácií, strávia čas s klientami, vymaľujú alebo pomôžu s triedením šatstva,“ spresňuje PR manažérka Bratislavského dobrovoľníckeho centra Michaela Bagalová.

Zapojiť sa môže každý, kto má chuť nezištne pomôcť a má chvíľu času. Týždeň dobrovoľníctva je ochutnávkou toho, ako sa dá skĺbiť uponáhľané životné tempo, rodina, priatelia a pomoc tým, ktorí ju potrebujú. V minulom roku sa do Týždňa dobrovoľníctva na celom Slovensku zapojilo rekordných 6129 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí venovali druhým 14 182,5 dobrovoľníckych hodín bez nároku na odmenu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk