Učitelia, študenti aj politickí väzni prídu na konferenciu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom

Nenapadni hrdinovia ilus web.jpg

Občianske združenie Nenápadní hrdinovia pripravuje už 10. ročník projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom.

Učitelia, študenti, politickí väzni aj široká verejnosť prídu 16. novembra do Bratislavy, aby sa zúčastnili na slávnostnej študentskej konferencii Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Tohtoročné témy zachytávajú príbehy kňazov, rehoľníkov, kulakov, internovaných v PTP, emigrantov a iných. Prídu, aby pred svojimi kolegami z rôznych škôl prezentovali to, čo spracovali v priebehu niekoľkých mesiacov a predstavili svetu príbehy ľudí, ktoré doposiaľ poznal len málokto.

Občianske združenie Nenápadní hrdinovia v roku 2018 pripravuje už 10. ročník projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Študenti základných a stredných škôl píšu príbehy o ľuďoch, ktorí nám svojimi postojmi prinavrátili slobodu.

Počas existencie projektu sa doň zapojilo už niekoľko stoviek študentov. V tomto roku sa do projektu zapojilo vyše 50 študentov zo škôl z celého Slovenska a predstavia 23 prác. Tento projekt napomáha tomu, aby študenti mali vedomosť o období komunistického režimu, lebo škola im túto základnú vedomosť o období neslobody niekedy vôbec nesprostredkuje.

Študenti zároveň cez príbeh prenasledovaných, s ktorými sa osobne stretnú, zažijú historickú empatiu. Vedia sa vcítiť do života obetí totalitného režimu. Na záver projektu hodnotia, čo im dalo spracovanie príbehu nenápadného hrdinu. Pri hodnotení sami hovoria o dôležitosti demokracie, boja proti extrémizmu, angažovanosti, aby sa podobné hrôzy neopakovali. Zároveň na študentskej konferencii sú konfrontovaní s príbehmi ďalších ľudí. Takto si ešte silnejšie uvedomujú rámec obmedzovania ľudských práv v čase neslobody.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk