Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nenapadni hrdinovia ilus web.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: www.november89.eu
14. novembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Učitelia, študenti aj politickí väzni prídu na konferenciu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom

Občianske združenie Nenápadní hrdinovia pripravuje už 10. ročník projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom.

Učitelia, študenti, politickí väzni aj široká verejnosť prídu 16. novembra do Bratislavy, aby sa zúčastnili na slávnostnej študentskej konferencii Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Tohtoročné témy zachytávajú príbehy kňazov, rehoľníkov, kulakov, internovaných v PTP, emigrantov a iných. Prídu, aby pred svojimi kolegami z rôznych škôl prezentovali to, čo spracovali v priebehu niekoľkých mesiacov a predstavili svetu príbehy ľudí, ktoré doposiaľ poznal len málokto.

Občianske združenie Nenápadní hrdinovia v roku 2018 pripravuje už 10. ročník projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Študenti základných a stredných škôl píšu príbehy o ľuďoch, ktorí nám svojimi postojmi prinavrátili slobodu.

Počas existencie projektu sa doň zapojilo už niekoľko stoviek študentov. V tomto roku sa do projektu zapojilo vyše 50 študentov zo škôl z celého Slovenska a predstavia 23 prác. Tento projekt napomáha tomu, aby študenti mali vedomosť o období komunistického režimu, lebo škola im túto základnú vedomosť o období neslobody niekedy vôbec nesprostredkuje.

Študenti zároveň cez príbeh prenasledovaných, s ktorými sa osobne stretnú, zažijú historickú empatiu. Vedia sa vcítiť do života obetí totalitného režimu. Na záver projektu hodnotia, čo im dalo spracovanie príbehu nenápadného hrdinu. Pri hodnotení sami hovoria o dôležitosti demokracie, boja proti extrémizmu, angažovanosti, aby sa podobné hrôzy neopakovali. Zároveň na študentskej konferencii sú konfrontovaní s príbehmi ďalších ľudí. Takto si ešte silnejšie uvedomujú rámec obmedzovania ľudských práv v čase neslobody.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X