Údajný dopravný priestupok poslanca Hrnka objasňujú

Anton Hrnko
SITA

Polícia údajný dopravný priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky poslanca za Slovenskú národnú stranu (SNS) a predsedu parlamentného brannobezpečnostného výboru Antona Hrnka momentálne objasňuje.

Ako povedala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, policajti v sobotu popoludní na diaľnici D2 v smere do Českej republiky zastavili vodiča osobného auta značky VW Passat, ktorý pri preraďovaní sa z ľavého do pravého jazdného pruhu nedal prednosť vozidlu idúcemu v pravom jazdnom pruhu, čím vodiča tohto vozidla svojou jazdou obmedzil a ohrozil. U vodiča bola následne vykonaná kontrola dokladov, dychová skúška na alkohol bola negatívna, uviedla Kurucová.

Vodič podľa nej nesúhlasil s vyriešením priestupku v blokovom konaní, nakoľko si nebol vedomý porušenia zákona. Následne policajti spísali správu o výsledku objasňovania priestupku pre podozrenie z porušenia zákona o cestnej premávke a zadržali Hrnkovi vodičský preukaz. Ako dodala Kurucová, v súčasnosti nie je možné k prípadu poskytnúť viac informácii.

O tom, že poslancovi Antonovi Hrnkovi zadržala polícia vodičský preukaz, informoval v nedeľu Denník N.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk