Ukončili prvú etapu opravy vozovky na Moste SNP, začínajú opravovať vnútorné jazdné pruhy

MOST SNP: Oprava vozovky
SITA

Prvá etapa opravy povrchu vozovky na Moste SNP bola ukončená a aktuálne sa stredou 2. augusta začína druhá etapa opravy. Doprava je vedená po opravených vonkajších pruhoch a počas druhej etapy sa budú opravovať vnútorné jazdné pruhy.

Oprava ide podľa plánu a Bratislavčania tak v septembri budú cez Most SNP jazdiť po novej vozovke.
„Včerajším dňom sme ukončili práce na vonkajších jazdných pruhoch a aktuálne začíname s odfrézovaním vozovky na uzavretých vnútorných pruhoch. Oprava vozovky ide tak podľa plánu a pevne verím, že začiatok septembra už budeme mať novú a kvalitnú vozovku,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Oprava vozovky v rámci prvej etapy zahŕňala opravu vonkajších jazdných pruhov v obidvoch jazdných pásoch. Odstránené boli pôvodné asfaltové a izolačné vrstvy z povrchu oceľovej mostovky, na ktorú sa po dočistení postupne kládli vrstvy liateho asfaltu. Druhá etapa je v rovnakej forme, pričom, v prípade priaznivého počasia, budú do konca mesiaca takto opravené aj vnútorné jazdné pruhy.

Doprava počas opravy bude aj naďalej obmedzená len čiastočne, to znamená, že vždy bude prejazdný jeden jazdný pruh do a z Petržalky. Vedenie mesta zároveň prosí o trpezlivosť vodičov a cestujúcich, ktorí túto trasu využívajú aj počas opravy.

„Oprava nám ide podľa plánu a prvú polovicu máme za sebou. Prosím preto ešte Bratislavčanov o strpenie. Je to náročná oprava, ale po 44 rokoch sa konečne dočkáme a už o pár týždňov budeme mať novú vozovku na dôležitom dopravnom uzli, ktorý spája Petržalku s centrom mesta,“ dodal primátor.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom