Ukrajinci sa začali učiť v Petržalke na jazykovom kurze slovenčinu, majú veľký záujem

kurzy slovenčiny
Foto: Facebook/ Petržalka - koláž Bratislavadeň

V Petržalke pomáhajú Ukrajincom a Ukrajinkám i s hľadaním ubytovania či zamestnania.

Pred viac ako dvomi mesiacmi vypukla na Ukrajine vojna a zo svojej vlasti utieklo množstvo ľudí. Dočasný domov našli ukrajinské rodiny aj v Bratislave.

Rôzne formy pomoci

Petržalka bola jednou z prvých mestských častí, ktorá zriadila v DK Zrkadlový háj materiálnu zbierku pre utečencov, ktorá sa neskôr presunula do Ružinova. Samospráva neustále pomáha utečencom adaptovať sa v novom prostredí.

V športovej hale na Prokofievovej ulici funguje Centrum pomoci, ktoré poskytuje dočasné ubytovanie a teplú stravu. Ukrajinci tam nájdu taktiež pomoc týkajúcu sa hľadania zamestnania, umiestňovania detí do základných a materských škôl či hľadania vlastného ubytovania.

Bezplatné jazykové kurzy

Od marca sa môžu záujemcovia z Ukrajiny prihlásiť do jazykových kurzov slovenčiny. Sú bezplatné a prebiehali v zasadačke úradu mestskej časti v Technopole.

O kurzy je od začiatku mimoriadny záujem a museli ich presťahovať do nových priestorov na Prokofievovej ulici. Momentálne lektori vyučujú každý pondelok, stredu a piatok od 14.00 hod. do 15.00 hod.

Ak poznáte niekoho, kto by sa chcel zdokonaliť v slovenčine, musí sa prihlásiť prostredníctvom online formulára. Petržalka avizovala pravdepodobné navýšenie počtu kuzov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk