Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vizuálny smog v meste, bilbordy, reklama
ilustračné: SITA Vizuálny smog v meste, bilbordy, reklama
4. novembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Z ulíc Rače zatiaľ zmizne 16 nelegálnych reklám

Mestská časť Rača odstráni zo svojich ulíc zatiaľ šestnásť nelegálnych reklám. Ako ďalej informuje oficiálna internetová stránka mestskej časti, stavebný úrad v Rači už vydal súhlas na ich odstránenie, ostatné nahlásené reklamy naďalej preveruje.

Podľa stránky Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy ešte pred letom poslal na Stavebný úrad mestskej časti Bratislava – Rača požiadavku na odstránenie tridsiatich piatich reklám neznámych vlastníkov na území Rače. Pracovníci stavebného úradu nahlásené reklamy preverili a rozhodli o šestnástich, na ktoré sa nevydali povolenia a ktoré sa budú musieť odstrániť. Ostatné reklamné stavby zverejnili formou verejnej vyhlášky, aby mali prípadní vlastníci možnosť predložiť povolenia na tieto reklamy.

Keď sa ukáže, že zvyšných devätnásť reklám je v Rači taktiež nelegálne a stavebný úrad vydá súhlas na ich odstránenie, tak aj tie budú musieť z ulíc mestskej časti zmiznúť. „Oceňujeme aktivitu hlavného mesta zbaviť ulice Bratislavy vizuálneho smogu. Náš stavebný úrad aktívne pracuje na identifikácii vlastníkov reklamných stavieb na tomto území,“ uviedla hovorkyňa mestskej časti Eva Miklánková.

Odstránenie reklám zabezpečí magistrát hlavného mesta ako vlastník pozemkov, na ktorých sa nelegálne reklamy neznámych vlastníkov nachádzajú.

Nelegálne reklamné stavby odstránili už napríklad v Karlovej Vsi. Od začiatku tohto roka tam z ulíc ubudlo 25 reklamných plôch, väčšinou s rozmermi 5,1 x 2,4 metra. Niektoré nariadil odstrániť stavebný úrad, o ďalšie sa po rokovaniach na karloveskom miestnom úrade postarali ich majitelia, niekoľko už odstránila aj Asociácia vonkajšej reklamy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X