Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oprava Dolnozemskej a Bajkalskej
Foto: ilustračné, SITA

Ulice a zastávky v Ružinove, Rusovciach, Devíne a Dúbravke naďalej opravujú

Tento týždeň začína s opravou Drieňovej ulice v Ružinove a ulice Pri Kríži v Dúbravke.

Bratislava rekonštruuje ulice v Ružinove, Rusovciach, Devíne a Dúbravke. Hlavné mesto informuje o aktuálnych opravách komunikácií na sociálnej sieti. Tento týždeň pokračuje v oprave zastávky MHD v Rusovciach a chodníka na Hraničnej ulici v Ružinove.

V pondelok 29. júna začíname s úpravou chodníka na ulici Slovanské nábrežie v mestskej časti Devín v úseku medzi Kremeľskou a ulicou K zlatému rohu, s opravou Drieňovej ulice v Ružinove v úseku od Herlianskej ulice po Tomášikovu ulicu a s opravou ulice Pri Kríži v Dúbravke v úseku od Štepnej ulice po Saratovskú ulicu,“ vymenúva magistrát.

Presunutá zastávka

S opravou zastávky MHD na Balkánskej ulici v Rusovciach v smere z Jaroviec do Rajky začalo mesto v piatok 19. júna. Predpokladané ukončenie prác je 31.augusta.

Oprava spočíva vo vyfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a následnom položení betónového krytu. Z dôvodu zretia betónu bude zastávka dočasne presunutá aj po ukončení prác na komunikácii,“ vysvetľuje mesto. Dňa 22. júna začalo hlavné mesto s opravou chodníka na Hraničnej ulici v Ružinove v úseku od Mlynských nív po Stachanovskú ulicu. Predpokladané ukončenie prác je 19. júla.

Vymeníme tu poškodené živičné kryty na chodníkoch, vymeníme poškodené obrubníky a dobudujeme odvodňovacie bloky,“ doplnil magistrát.

Vozovka, chodníky aj zastávky

Na Dúbravskej ulici Pri Kríži mesto zrekonštruuje vozovku, priľahlé chodníky a betónové polia zastávok MHD Homolova a Pri Kríži v oboch smeroch. Predpokladané ukončenie prác je 29. augusta.

Oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu, vyspravení prepadov na vozovke a chodníku, debarierizácii priechodov pre chodcov a lokálnej výmeny poškodených obrubníkov,“ vysvetľuje mesto. Práce na úprave chodníka v Devíne by mali byť ukončené 20. júla.

Oprava spočíva v doplnení prídlažby, cestného obrubníka a úprave povrchového krytu chodníka,“ doplnilo mesto. Oprava Drieňovej ulice v Ružinove spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy a položení nového asfaltového krytu, debarierizácii priechodov a výmene poškodených obrubníkov. Predpokladané ukončenie prác je 19. júla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X