Ultras Slovan veria, že sa nedopustili prehrešku počas zápasu Slovana Bratislava so Spartakom Trnava

fanusikovaia-odpoved-bratislava-slovan-sita.jpg
Ilustračná foto: SITA/Martin Medňanský

Ultras Slovana sa ohradili voči rasistickým pokrikom. Tvrdia, že nerozumejú kde, kedy a čo také sa malo udiať.

Fanúšikovia futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava sa ohradili voči rasistickým pokrikom, ktoré mali zaznieť z ich úst v nedeľňajšom zápase 21. Fortuna ligy 2018/2019 proti FC Spartak Trnava (2:0). Na novom Tehelnom poli sa priaznivci belasých po necelej hodine hry pri potýčke trnavského stopéra Myentyho Abenu s domácimi hráčmi na čele s kanonierom Andražom Šporarom ozvali na adresu spomenutého futbalistu hostí pochádzajúceho zo Surinamu.

Z hľadiska bolo počuť pokriky a zvuky s rasistickým podtónom, čim sa bude zaoberať aj disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ). Ultras Slovan veria, že sa žiadneho prehrešku nedopustili.

Nedá nám sa nevyjadriť i k negatívnemu postoju médií, ktoré si namiesto osláv a radosti z návratu na Tehelné pole zobrali na paškál údajné ‚hučanie‘ či ‚bučanie‘, či nevieme celkom presne, čo na hráča čiernej pleti. Nerozumieme kde, kedy a čo také sa malo udiať. Pravdepodobne títo žongléri s pravdou opäť zapojili svoju fantáziu, niečo si doplnili, niečo si odmysleli a z našej podpory a poďakovaniu sa našim priateľom z poľského klubu Ruch Chorźow, kde sme skandovali ‚Ruch, Ruch, Ruch‘, spravili mediálne ‚Hu, Hu, Hu‘,“ reagovali priaznivci belasých na sociálnej sieti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk