ÚĽUV otvorí vo štvrtok brány dokorán, Deň otvorených dverí bude plný zážitkov

Dni majstrov ÚĽUV
ilustračné: SITA

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) otvára vo štvrtok 14. júna brány dokorán. Regionálne centrá remesiel ÚĽUV v Bratislave, v Košiciach a v Banskej Bystrici pozývajú od 10. do 18. hodiny do sveta tradičných remesiel. V duchu hesla Remeslo nás baví avizujú Deň otvorených dverí plný zážitkov.

Ako ďalej informovala Andrea Orelová z marketingu a PR ÚĽUV, v každom z regionálnych centier ÚĽUV sa od 10. do 18. hodiny uskutoční aj Maratón paličkovanej čipky, typickej pre daný región, v rámci ktorého si môže každý čipkárske majstrovstvo nielen pozrieť, ale aj vyskúšať. Na konci dňa ÚĽUV zhodnotí, koľko čipky sa spolu vo všetkých troch centrách podarilo vyrobiť. Návštevníci Dňa otvorených dverí ÚĽUV sa na vlastnej koži budú môcť presvedčiť, aká krásna, ale i náročná je výroba z prírodných pletív alebo na hrnčiarskom kruhu. Nahliadnuť sa bude dať do remeselných dielní, a to od 11. do 14. hodiny v Bratislave a v Banskej Bystrici a od 11.30 do 15.00 hod. v Košiciach. Zaujímavý suvenír si každý záujemca bude môcť kúpiť v predajni, ktorá je súčasťou každého regionálneho centra ÚĽUV.

Otvorené budú aj výstavy v galériách ÚĽUV a chýbať nebudú ani zaujímavé prednášky a hudobný program. V Banskej Bystrici pozývajú o 14. hodine na vystúpenie Združenia autentického folklóru Pohronci a do Košíc zavítajú o 18. hodine Michal Smetanka a Peter Marcinko s ich hudobnou formáciou KarpaTon. V Bratislave sa o 17. hodine začne prednáška o produkte Koník Alfréd. Bližšie predstaví produkt Koník Alfréd, ktorý je navrhnutý tak, aby slúžil nielen na hranie, ale aj na sedenie, hojdanie, trénovanie stability a bol zároveň pekným doplnkom do interiéru. Viac podrobností o programe Dňa otvorených dverí ÚĽUV možno nájsť na webstránke http://www.uluv.sk.

Uluv dod remeslo nas bavi.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk