Umelka pozýva v sobotu osláviť deň umenia

Nedbalka, umenie
SITA

Svetový deň umenia, 15. apríl, pripomína deň narodenia Leonarda da Vinciho. Je poctou myšlienkam a odkazu renesančného génia, ktorý doteraz inšpiruje maliarov, sochárov, spisovateľov, filozofov i vynálezcov.

Slovenská výtvarná únia pozýva na zážitkové popoludnie k Svetovému dňu umenia. Uskutoční sa v Galérii Umelka v sobotu 11. apríla od 15. hodiny. Program venovaný celosvetovému, v poradí 4. Svetovému dňu umenia (World Art Day) pripravia výtvarníci, s ktorými si záujemcovia budú môcť vytvoriť vlastnú grafiku, keramiku, dizajn i maľbu.

umenie
SITA

Poodhalia aj zákulisie fotografie, porozprávajú o štúdiu na školách výtvarného zamerania, ale aj o aktuálnej sociálnej a právnej situácii umelca, informovala manažérka SVÚ Andrea Kozárová. Diskusia na tému „štatút umelca“ sa v tzv. Umelke začne o 18. hodine a ešte predtým sa o 17. hodine uskutoční komentovaná prehliadka výstavy Alexandra Tomana.

Vďaka iniciatíve Slovenskej výtvarnej únie sa na Slovensku po prvý raz oficiálne oslavoval v roku 2012. Svetový deň umenia je celosvetovým projektom iniciovaným medzinárodnou organizáciou IAA/ AIAP, zastrešujúcou profesionálnych výtvarníkov na štyroch kontinentoch. O jeho vyhlásení rozhodla v apríli 2011 International Association of Art, celosvetová organizácia výtvarných umelcov spolupracujúca s UNESCO.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk