Umenie Tibetu možno vidieť v SNM do 22. marca

BRATISLAVA: Slovenské národné múzeum
Ilustraèná snímka Slovenské národné múzeum. Bratislava, 21. máj 2010. Foto: SITA/Michal Burza

Spolu s výstavou venovanou duchovnej kultúre Tibetu môžu záujemcovia navštíviť pestrý sprievodný program, meditácie, odborný výklad i premietania filmov

BRATISLAVA 4. marca – Umenie z Tibetu možno v Slovenskom národnom múzeu (SNM) v Bratislave spoznať až do 22. marca. Národné múzeum výstavu Priestor a Radosť predĺžilo pre veľký záujem verejnosti. V sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží sa dá vidieť vyše 100 vzácnych sôch Budhov, thángk (zvinovacích obrazov) a rituálnych umeleckých predmetov typických pre tibetskú kultúru. Rituálne predmety pochádzajúce z Tibetu, Nepálu a Indie nesú posolstvo vyše 2 500 rokov starej kultúry, informovala PR manažérka SNM Silvia Turnerová.

Spolu s výstavou môžu návštevníci využiť aj ponuku pestrého sprievodného programu. Okrem každodenných meditácií a odborného sprevádzania výstavou sa môžu o budhizme dozvedieť viac na pravidelných stredajších prednáškach. Pripravené sú aj sobotné workshopy a premietania dokumentárnych filmov. Expozíciu pripravilo SNM v spolupráci s občianskym združením Spoločnosť budhizmu Diamantovej cesty – Karma Kagjü. Výstava už prešla viacerými európskymi mestami, napríklad ju videli v Londýne či Budapešti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk