Umením pre deti proti strachu: Boja sa vaše deti, prípadne vy? Táto výstava je ako pre vás

Kolaz bratislava bibiana.jpg
Foto: bratislavskykraj.sk - koláž BratislavaDen.sk

V BIBIANE sa otvárajú dvere do sveta strachu, kde návštevníci môžu nájsť odpovede na rôzne otázky o obavách a strachoch. Výstava nekončí len na ploche stien, ale rozširuje sa aj do priestoru, kde návštevníci môžu zdieľať svoje vlastné strachy a obavy.

Príbeh tejto výstavy sa začal v knižnici BIBIANE, kde sa zrodila myšlienka prezentovať tému strachu pomocou kníh a umenia. Pri jej realizácii sa organizátori spojili s odborníkmi, ako je klinická psychologička Mária Tiňová z poradne mentálneho zdravia pocuvajme.sk, Andrea Tóthová z občianskeho združenia Kolobeh života a internetová poradňa pre mladých IPčko.sk.

Výstava sa koná od 22. februára do 30. júna a je vhodná pre návštevníkov od 1,5 roka. Ponúka jedinečný priestor na spoznanie rôznych podôb strachu a naučenie sa, ako s ním zápasiť a prekonávať ho.

Výstava sa delí do troch miestností, kde návštevníci prechádzajú cez rôzne formy strachu až po oblasť odolnosti. Sú vyzvaní k interaktívnym aktivitám, ktoré im pomáhajú pomenovať svoje obavy, hovoriť o nich a získavať nástroje na to, ako ich zvládnuť.

Súčasťou výstavy je aj unikátna kolekcia 130 kníh z 35 krajín sveta, ktoré reflektujú tému strachu. Výstavu sprevádzajú aj autorské diela, obrázky a komiksy, ktoré prezentujú rôzne aspekty tohto emocionálneho stavu pre všetky vekové kategórie.

Symbol nekonečna, inšpirovaný knihou El infinito od argentínskeho autora Pabla Bernasconiho, sa preplieta cez celú výstavu. Je symbolom nekonečnej formy strachu a nekonečných možností, ako s ním pracovať.

Výstava nekončí len na ploche stien, ale rozširuje sa aj do priestoru, kde návštevníci môžu zdieľať svoje vlastné strachy a obavy. Ich hlasy sú vypočuté a zdôraznené, aby každý pocítil podporu a pochopenie.

Autori výstavy, spoločne so špecialistami a odborníkmi, vytvorili priestor, kde sa strach stáva podnetom na diskusiu a osobný rast. Nebojte sa pozrieť strachu do očí – v BIBIANE je to možné.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk