Univerzita Komenského bude kontrolovať internáty, dôvodom sú nedávne incidenty

Dedeček navrhoval internáty v Mlynskej doline.
Foto: ilustračné, Facebook/ Mladosť Štúrak Atriáky Manželáky

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave zavádza mimoriadne kontroly na internátoch, ich cieľom je zaistiť prevádzku internátov aj naďalej. Ako vysvetlila hovorkyňa UK Lenka Miller, k tomuto kroku museli pristúpiť po incidentoch v noci zo stredy 14. októbra na štvrtok 15. októbra.

Miller poukázala, že po prechode na dištančnú výučbu sa univerzita rozhodla udržať internáty v prevádzke pre študentov, ktorí nemohli z rôznych vážnych dôvodov odísť. Na internáte Družba je ubytovaných 350 a v Mlynskej doline 1 200 študentov.

Izolačné izby a párty

Miller priblížila, že viacerí zahraniční študenti, pochádzajúci prevažne zo Španielska, boli v priebehu minulého týždňa pre pozitívne testy na COVID-19 umiestnení do internátnych izolačných izieb.

Avšak niektorí z nich opakovane ignorovali pravidlá karantény a na dvoch izbách usporiadali večierok pre ďalších jedenásť osôb.

Riešila to aj polícia

Niektorí z účastníkov boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19, ďalší zatiaľ nemali ochorenie potvrdené. Vzhľadom na vážnosť situácie internáty privolali aj policajnú hliadku a kontaktovali Regionálny úrad verejného zdravotníctva SR (RÚVZ), situáciu rieši aj vedenie univerzity,“ objasnila hovorkyňa.

Dodala, že o karanténe osôb z hromadného stretnutia bude rozhodovať RÚVZ v Bratislave.

Poriadne si zavarili

Vedenie internátov sa v prípade všetkých 13 osôb rozhodlo, že ich po skončení nariadenej karantény z internátu okamžite vylúči a navrhne disciplinárne konanie na fakultách, na ktorých títo študenti študujú.

Informované budú aj domovské univerzity študentov a zastupiteľské úrady. Miller uviedla, že vzhľadom na okolnosti RÚVZ v Bratislave postúpi konanie voči týmto osobám aj príslušným policajným zložkám na ďalšie vyšetrovanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk