Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Party pixabay 2.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com
3. novembra 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Univerzita Komenského chce na základe študentskej ankety oživiť študentský klub Unique

Univerzita sa rozhodla pokračovať v tradícii študentského klubu na základe výsledkov študentskej ankety.

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave plánuje oživiť študentský klub Unique v Mlynskej doline. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

Univerzita Komenského sa na základe výsledkov študentskej ankety rozhodla pokračovať v tradícii študentského klubu Unique. Vo verejnej súťaži zvíťazil koncept spoločnosti Janud, ktorá prevádzkuje obľúbené miesto stretávania mladých ľudí KC Dunaj,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že v najbližšom čase pripraví vedenie univerzity návrh zmluvy a predloží ju Akademickému senátu UK.

Činnosť pôvodného študentského klubu bola ukončená uplynutím doby nájmu pôvodnému prevádzkovateľovi na konci minulého roka,“ doplnila.

Nový klub by mal mať formu multifunkčného priestoru, ktorý bude slúžiť na oddych, zábavu a čiastočne aj na štúdium či co-working. Verejnú súťaž na uzatvorenie zmluvy o nájme vyhlásil rektor UK Marek Števček 13. júla a súťažné podmienky schválil Akademický senát UK.

Odborná komisia 16. septembra posúdila päť návrhov uchádzačov. Do finálneho výberu postúpili dvaja uchádzači, v záverečnom hlasovaní sa komisia rozhodla pre spoločnosť Janud,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že autori víťazného návrhu chcú do Mlynskej doliny preniesť koncept inšpirovaný KC Dunaj. „Súčasťou projektu by bolo aj otvorenie podniku smerom do átria s terasou a športoviskami, ktoré by študentom prinieslo nové možnosti trávenia voľného času,“ doplnila.

V prípade schválenia zmluvy Akademickým senátom UK by sa prípravné práce mohli rozbehnúť už na jar roku 2021.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X