Univerzita Komenského je jedinou slovenskou univerzitou v prvej tisícke rebríčka CWUR

Šafárikovo námestie, Univerzita Komenského
Foto: ilustračné, SITA

Bratislavská Univerzita Komenského je jedinou slovenskou univerzitou v prvej tisícke rebríčka Center for World University Rankings (CWUR). Spomedzi 18 000 hodnotených univerzít sa Univerzita Komenského umiestnila na 673. priečke.

Oproti minulému roku si pohoršila o 15 miest. Prvé priečky si aj tento rok udržali v nezmenenom poradí Harvard, Stanford, Massachusetts Institute of Technology, Cambridge a Oxford. Informuje o tom webová stránka Univerzity Komenského.

CWUR je medzinárodná organizácia, ktorá sa zameriava na meranie kvality vzdelávania a prípravy študentov ako aj kvality výskumu. Usiluje sa pritom o objektivitu, transparentnosť a konzistenciu. Rebríček CWUR je jedným z viacerých medzinárodných rebríčkov, ktoré hodnotia univerzity po celom svete. Prvýkrát bol publikovaný v roku 2012. Tento rok boli univerzity hodnotené na základe siedmich indikátorov – kvalita vzdelávania, zamestnanie absolventov, kvalita pedagógov, vedecké výstupy, kvalita publikácií, vplyv a citácie. Dôraz bol v tomto roku kladený predovšetkým na vedeckú činnosť univerzít, za ktorú mohli získať až 70 percent bodov z celkového hodnotenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk