Univerzita Komenského má nových prorektorov

Budova UK, Šafárikovo námestie, Univerzita Komenského
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

Vo vedení univerzity zotrvá doterajší prorektor pre rozvoj Vincent Múcska aj prorektorka pre legislatívu Mária Patakyová, novými prorektormi sú Zuzana Kovačičová, Peter Moczo, Daniel Olejár a Daniela Ostatníková.

Akademický senát Univerzity Komenského v Bratislave schválil návrhy rektora UK Karola Mičietu na vymenovanie nových prorektorov univerzity. Informovala o tom Andrea Földváryová z oddelenia vzťahov s verejnosťou Univerzity Komenského v Bratislave.

Vo vedení univerzity zotrvá doterajší prorektor pre rozvoj Vincent Múcska, ktorý od roku 1991 pôsobí na Katedre všeobecných dejín Filozofickej fakulty UK. Post prorektora zastáva od 1. mája 2013. Pozíciu prorektorky pre legislatívu bude aj v ďalšom funkčnom období zastávať Mária Patakyová, ktorá pôsobí od roku 1985 na Právnickej fakulte UK. Na poste prorektorky je od februára 2011.

Akademický senát UK ďalej schválil na pozíciu prorektorky UK pre študijné veci Zuzanu Kovačičovú. Od roku 2003 do roku 2007 zastávala pozíciu prodekanky pre legislatívu a v rokoch 2007 – 2011 a následne od marca 2012 bola prodekankou pre legislatívnu oblasť, informačné technológie a vzťahy s verejnosťou na Fakulte managementu. Post prorektora pre oblasť vedecko-výskumnej činnosti a doktorandského štúdia bude zastávať Peter Moczo, ktorý od roku 2001 pôsobí na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky a 20 rokov pôsobil na Geofyzikálnom ústave SAV.

Prorektorom pre informačné technológie sa stal Daniel Olejár, ktorý pôsobí od roku 1980 na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky a je vedúcim Katedry informatiky. Od roku 2011 pôsobil ako podpredseda Akademického senátu UK. Funkciu prorektorky pre medzinárodné vzťahy bude v nasledujúcom období vykonávať Daniela Ostatníková. Od roku 2007 do 31. januára 2015 pôsobila ako prodekanka pre zahraničné vzťahy na Lekárskej fakulte UK, od roku 2010 je na čele Fyziologického ústavu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk