Univerzita Komenského patrí medzi 500 najlepších univerzít v oblasti umenovedných a humanitných smerov

Univerzita Komenského v Bratislave
Foto: archívne, Facebook/ Univerzita Komenského v Bratislave

UK bola hodnotená vo ôsmich z jedenástich predmetov, kde splnila kvalifikačné kritériá, ako napríklad publikovanie minimálneho počtu štúdií za určité obdobie.

Univerzita Komenského (UK) patrí medzi 500 najlepších univerzít v oblasti umenovedných a humanitných smerov. Na 401. až 500. mieste sa umiestnila v rebríčku Times Higher Education World University Rankings, ktorý hodnotil univerzity podľa predmetov.

V oblasti kliniky a zdravie, a tiež vzdelávania, sa UK umiestnila na 501. až 600. mieste vo svete. Hodnotené boli i predmety podnikanie a ekonomika a počítačové vedy, kde získala umiestnenie na 601. až 800. mieste.

Na mieste 801. až 1000, sa umiestnila v predmetoch vedy o živote a fyzikálne vedy. V oblasti sociálne vedy dosiahla umiestnenie 801.+. UK bola hodnotená vo ôsmich z jedenástich predmetov, kde splnila kvalifikačné kritériá, ako napríklad publikovanie minimálneho počtu štúdií za určité obdobie. UK o tom informovala v tlačovej správe.

Lepšie umiestnenie v oblasti umenovedných a humanitných smerov dosiahli Karlova a Masyrykova univerzita z Českej republiky. Karlova univerzita dosiahla lepšie umiestnenie než UK v predmete klinika a zdravie a v oblasti vzdelávanie mala lepší výsledok Masarykova univerzita. UK je jedinou univerzitou zo Slovenska, ktorá sa umiestňuje vo všetkých relevantných hodnotiacich rebríčkoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk