Univerzita Komenského sa dočasne spojí so zahraničnými univerzitami, vytvorí tak rôzne možnosti

Univerzita komenskeho pravnicka fakulta rigorozna praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Spolupráca by mala výrazne posilniť internacionalizáciu vzdelávania na Univerzite Komenského v Bratislave.

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) vstupuje do dočasného združenia s ôsmimi európskymi univerzitami, s ktorými sa bude uchádzať o podporu Európskej komisie (EK). Zástupcovia univerzít podpíšu 29. októbra v estónskom Tartu memorandum o spolupráci na projekte v rámci výzvy Európske univerzity. Tú vyhlasuje EK za účelom spojiť európske univerzity a umožniť študentom aj učiteľom absolvovať jednotlivé časti štúdia v rôznych krajinách.

Európske univerzity hľadajú cesty, ako priniesť diverzitu do každodenného akademického života, a čoraz viac sa otvárať. Zároveň je však podstatné hľadať aj cesty, ako prijať a reflektovať internacionálny charakter spoločnosti, v ktorej pôsobíme. Verím, že skúsenosti našich partnerských univerzít nám pomôžu držať krok s týmito trendmi,“ povedal prorektor UK pre zahraničné vzťahy Jozef Tancer.

Medzinárodné vzdelávanie

Podľa hovorkyne UK Lenky Miller by mala spolupráca výrazne posilniť medzinárodné vzdelávanie na UK. Univerzity majú príležitosť pripraviť počas troch rokov spoločné kurzy a študijné programy. Tých sa budú môcť zúčastňovať študenti a učitelia zo zahraničia priamo alebo elektronicky.

V omnoho väčšej miere ako doposiaľ sa rozprúdi výmena poznatkov a skúseností a zvýši sa globálna angažovanosť a vplyv univerzít na riešenie významných problémov našej civilizácie,“ dodáva Miller.

Spoločný projekt nazvali Sieť európskych univerzít pre podporu kvality života a globálneho zapojenia cez transformáciu vyššieho vzdelávania. Zapojené sú do neho Univerzita v Gente, Univerzita v Bordeaux, Univerzita v Uppsale, Univerzita v Groningene, Univerzita v Baskicku, Univerzita v Göttingene, Írska národná univerzita v Galway, Univerzita v Tartu a UK v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk