Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzita komenskeho pravnicka fakulta rigorozna praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
11. októbra 2019 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Univerzita Komenského sa dočasne spojí so zahraničnými univerzitami, vytvorí tak rôzne možnosti

Spolupráca by mala výrazne posilniť internacionalizáciu vzdelávania na Univerzite Komenského v Bratislave.

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) vstupuje do dočasného združenia s ôsmimi európskymi univerzitami, s ktorými sa bude uchádzať o podporu Európskej komisie (EK). Zástupcovia univerzít podpíšu 29. októbra v estónskom Tartu memorandum o spolupráci na projekte v rámci výzvy Európske univerzity. Tú vyhlasuje EK za účelom spojiť európske univerzity a umožniť študentom aj učiteľom absolvovať jednotlivé časti štúdia v rôznych krajinách.

Európske univerzity hľadajú cesty, ako priniesť diverzitu do každodenného akademického života, a čoraz viac sa otvárať. Zároveň je však podstatné hľadať aj cesty, ako prijať a reflektovať internacionálny charakter spoločnosti, v ktorej pôsobíme. Verím, že skúsenosti našich partnerských univerzít nám pomôžu držať krok s týmito trendmi,“ povedal prorektor UK pre zahraničné vzťahy Jozef Tancer.

Medzinárodné vzdelávanie

Podľa hovorkyne UK Lenky Miller by mala spolupráca výrazne posilniť medzinárodné vzdelávanie na UK. Univerzity majú príležitosť pripraviť počas troch rokov spoločné kurzy a študijné programy. Tých sa budú môcť zúčastňovať študenti a učitelia zo zahraničia priamo alebo elektronicky.

V omnoho väčšej miere ako doposiaľ sa rozprúdi výmena poznatkov a skúseností a zvýši sa globálna angažovanosť a vplyv univerzít na riešenie významných problémov našej civilizácie,“ dodáva Miller.

Spoločný projekt nazvali Sieť európskych univerzít pre podporu kvality života a globálneho zapojenia cez transformáciu vyššieho vzdelávania. Zapojené sú do neho Univerzita v Gente, Univerzita v Bordeaux, Univerzita v Uppsale, Univerzita v Groningene, Univerzita v Baskicku, Univerzita v Göttingene, Írska národná univerzita v Galway, Univerzita v Tartu a UK v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X