Univerzita Komenského skončila v rebríčku kvality vo svete ako najlepšia slovenská univerzita

Historická budova UK Šafárikovo nám.
Foto: Ján Šutý

Univerzita Komenského (UK) obsadila 533. miesto v prestížnom rebríčku Best Global Universities 2019, ktorý hodnotil kvalitu svetových univerzít. Skončila ako najlepšia slovenská univerzita.

Rebríček Best Global Universities (BGU) vznikol v roku 2014 a zameriava sa výlučne na vedeckú činnosť univerzít, ktorú hodnotí na základe trinástich indikátorov s rôznymi váhami. Najväčšiu úlohu zohráva globálna a regionálna výskumná reputácia vysokej školy, ako aj počet a podiel vysoko citovaných indexovaných publikácií.

Otvorenie_ar_2018_uk.jpg
Aula Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí. Foto: Ján Šutý

Rebríček Best Global Universities spadá pod americkú spoločnosti U. S. News & World Report.

UK v konkurencii 1250 najvýznamnejších svetových univerzít obsadila 533. miesto. Opäť tak potvrdila svoju pozíciu najlepšej slovenskej univerzity, keď sa umiestnila pred Univerzitou P. J. Šafárika v Košiciach (934. miesto) a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave (1121. miesto).

Historická budova UK
Pohľad na historickú budovu Univerzity Komenského. Foto: Ján Šutý

Okrem celkového rebríčka 1250 najlepších vysokých škôl sú zverejňované aj čiastkové rebríčky pre jednotlivé výskumné oblasti. UK získala vynikajúce umiestnenie v oblasti fyziky, kde sa spomedzi 600 hodnotených univerzít umiestnila na 144. mieste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk