Univerzita Komenského v Bratislave odovzdá slovenským študentom takýto diplom

Vizual odovzdavanie francuzskych diplomov.jpg
UK Bratislava

Na Univerzite Komenského v Bratislave sa bude konať slávnostné odovzdávanie francúzskych diplomov na Právnickej fakulte.

Dňa 6. decembra o 17. hod. si na pôde Právnickej fakulty Univerzity Komenského prevezme 24 slovenských študentov francúzsky diplom, ktorý získali na základe spolupráce piatich slovenských univerzít (Univerzita Komenského, Ekonomická univerzita v Bratislave, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach) s francúzskymi partnerskými univerzitami.

Hlavným koordinátorom slovensko-francúzskych univerzitných partnerstiev je Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút so sídlom v Banskej Bystrici.

Každý rok má niekoľko slovenských študentov možnosť prihlásiť sa popri štúdiu na slovenskej univerzite aj na francúzsku univerzitu, čo predpokladá absolvovať niekoľko predmetov vo francúzskom jazyku navyše, alebo absolvovať povinne Erasmus pobyt na partnerskej univerzite s cieľom získať aj diplom slovenskej univerzity, aj diplom francúzskej univerzity.

Francúzsky diplom študentom slávnostne odovzdá Jeho Excelencia pán Christophe LÉONZI, veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku za účasti predstaviteľov príslušných francúzskych a slovenských univerzít.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk