Univerzita rozdelila viac ako 255 000 eur mladým vedcom

UK, otvorenie,
SITA

Granty určené na podporu vedeckých, pedagogických a umeleckých projektov vedeckých pracovníkov, mladých pedagógov a interných doktorandov do 30 rokov udeľovali už po 19. raz. Celkovo ich v tomto roku získalo 269 projektov.

O granty Univerzity Komenského sa v tomto roku uchádzalo 526 žiadateľov.

„Som rád, že záujem o granty bol aj v tomto roku na porovnateľnej úrovni s predošlým rokom. Je to pozitívny ukazovateľ vedeckovýskumných ambícií a tvorivej invencie mladých univerzitných pracovníkov,“ povedal rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta.

Najviac projektov – 190 predložila Prírodovedecká fakulta UK. Nasledovala Fakulta matematiky, fyziky a informatiky so 75 podanými projektmi a Lekárska fakulta UK, ktorá predložila 57 žiadostí.

Žiadatelia, ktorí získali tohtoročné granty, riešia napríklad projekt s názvom Civilizačné ochorenia z pohľadu farmakoekonomiky a liekovej utilizácie v SR. Medzi ďalšími projektmi sú Obraz Slovenska v cestopisnej literatúre 18. a 19. storočia, Diagnostika intrauterinného stavu plodu pred termínom pôrodu či Analýza reflexie moci v praxi sociálnych pracovníkov s marginalizovanými skupinami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk