Univerzita tretieho veku v Petržalke opäť otvorila svoje brány, do lavíc zasadli desiatky študentov

Univerzita tretieho veku Petržalka
Foto: petrzalka.sk

Seniori sa môžu vzdelávať a objaviť čaro vedomostí z rôznych oblastí aj vo vyššom veku.

Od decembra 1990 je október vyhlásený ako mesiac úcty k starším. Obce a mestá na Slovensku si pri tejto príležitosti pripomínajú svojich seniorov rôznymi aktivitami. Petržalka si pre starších miestnych obyvateľov pripravila Petržalský seniorfest.

Ďalšou aktivitou, ktorou sa môžu seniori naučiť niečo nové, je tradičná Univerzita tretieho veku na Ekonomickej univerzite v Bratislave. V začiatkoch mala 25 študentov, no ich počet sa každý rok zvyšuje. Tento rok zložilo sľub a prevzalo si index viac ako 50 seniorov.

Prednášky či exkurzie

Študenti tretieho veku si vyberajú študijný odbor podľa vlastného výberu. Vyučujú sa každých 14 dní po 2 vyučovacie hodiny v dopoludňajších alebo poobedňajších hodinách.

Seniori si počas štúdia neužijú len prednášky, ale aj exkurzie, besedy a iné doplnkové aktivity. Ak si vybrali pohybový odbor, ten je každý týždeň. Trvá jednu alebo dve vyučovacie hodiny a vyučujú sa ho jeden akademický rok.

Slávnostná promócia

Keď študenti skončia štúdium, dočkajú sa slávnostnej promócie v aule spolu s odovzdávaním osvedčení absolventom univerzity. Univerzita sľubuje svojim študentom zlepšenie kondície, spomaľovanie procesu starnutia či nadobudnutie nových a možno aj zabudnutých informácií.

Zaujalo vás takéto štúdium? Poslucháčmi univerzity môžu byť ľudia starší ako 50 rokov, ktorí majú ukončené úplné stredoškolské vzdelanie alebo úplné stredoškolské odborné vzdelanie s maturitou. Na prijatie stačí podanie záväznej prihlášky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk