Univerzitná nemocnica Bratislava prejde rekonštrukciou, vláda schválila návrhy ministerky zdravotníctva

Univerzitna nemocnica bratislava nemocnica ruzinov.jpg
Foto: ilustračné, www.unb.sk

Rekonštrukcia a modernizácia sa týka Špecializovanej geriatrickej nemocnice Bratislava v Podunajských Biskupiciach, Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov a parkovacích domov.

Vláda schválila rekonštrukciu a modernizáciu Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). Ministri odobrili návrhy na vyslovenie súhlasu vlády so začatím obstarávania stavieb, ktoré predložila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Ide o rekonštrukciu a modernizáciu Špecializovanej geriatrickej nemocnice Bratislava v Podunajských Biskupiciach, Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov a parkovacie domy spolu s preusporiadaním statickej dopravy v areáli ružinovskej nemocnice. Predpokladané investičné náklady sú spolu vo výške vyše 100 mil. eur s DPH.

V prípade geriatrickej nemocnice ide o využitie pavilónu v areáli Nemocnice Podunajské Biskupice ako pavilónu chirurgických disciplín s kapacitou 84 lôžok. Ten sa podľa ministerstva zdravotníctva v súčasnosti nevyužíva. Súčasťou zámeru je aj presun manažmentu nemocnice, ktorý je v súčasnosti v nevyhovujúcich priestoroch. Investičná akcia by sa mala realizovať v rokoch 2020 až 2021. Celková cena investície sa odhaduje na vyše 8 mil. eur.

Modernizácie nemocnice aj parkovania

Rekonštrukcia a modernizácie UNB Ružinov má zvýšiť komfort pacientov a zlepšiť pracovné prostredie pre personál nemocnice. Stavba sa bude realizovať v priestoroch nemocnice UNB – Ružinov za plnej prevádzky. Trvanie investičnej akcie sa predpokladá na roky 2020 až 2024. Celkové investičné náklady na rekonštrukciu a modernizáciu Univerzitnej nemocnice Bratislava Ružinov s časťou zdravotníckeho a nezdravotníckeho vybavenia sú vo výške približne 86 miliónov eur s DPH.

Pri nemocnici sa počíta aj s modernizáciou parkovania. V areáli ružinovskej nemocnice sa majú stavať aj parkovacie domy. V prvej etape bude Univerzitná nemocnica Bratislava Ružinov stavať dva polozapustené parkovacie domy spolu s dopravnou reorganizáciou ostatných plôch pre statickú dopravu.

Hlavným cieľom návrhu je reorganizácia dopravy na vjazdoch z Ružinovskej ulice, ako aj usporiadanie statickej dopravy jednak na parkoviskách prístupných z Ružinovskej ulice, ako aj na parkoviskách v areáli nemocnice. Predpokladá sa, že počet parkovacích miest sa zvýši o 249 stojísk. Investícia by sa mala realizovať v rokoch 2019 až 2021, odhadovaná cena je vyše 7,2 mil. eur s DPH.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk