Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Univerzitna nemocnica bratislava nemocnica ruzinov.jpg
Zdroj: www.unb.sk
4. júla 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Univerzitná nemocnica Bratislava prejde rekonštrukciou, vláda schválila návrhy ministerky zdravotníctva

Rekonštrukcia a modernizácia sa týka Špecializovanej geriatrickej nemocnice Bratislava v Podunajských Biskupiciach, Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov a parkovacích domov.

Vláda schválila rekonštrukciu a modernizáciu Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). Ministri odobrili návrhy na vyslovenie súhlasu vlády so začatím obstarávania stavieb, ktoré predložila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Ide o rekonštrukciu a modernizáciu Špecializovanej geriatrickej nemocnice Bratislava v Podunajských Biskupiciach, Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov a parkovacie domy spolu s preusporiadaním statickej dopravy v areáli ružinovskej nemocnice. Predpokladané investičné náklady sú spolu vo výške vyše 100 mil. eur s DPH.

V prípade geriatrickej nemocnice ide o využitie pavilónu v areáli Nemocnice Podunajské Biskupice ako pavilónu chirurgických disciplín s kapacitou 84 lôžok. Ten sa podľa ministerstva zdravotníctva v súčasnosti nevyužíva. Súčasťou zámeru je aj presun manažmentu nemocnice, ktorý je v súčasnosti v nevyhovujúcich priestoroch. Investičná akcia by sa mala realizovať v rokoch 2020 až 2021. Celková cena investície sa odhaduje na vyše 8 mil. eur.

Modernizácie nemocnice aj parkovania

Rekonštrukcia a modernizácie UNB Ružinov má zvýšiť komfort pacientov a zlepšiť pracovné prostredie pre personál nemocnice. Stavba sa bude realizovať v priestoroch nemocnice UNB – Ružinov za plnej prevádzky. Trvanie investičnej akcie sa predpokladá na roky 2020 až 2024. Celkové investičné náklady na rekonštrukciu a modernizáciu Univerzitnej nemocnice Bratislava Ružinov s časťou zdravotníckeho a nezdravotníckeho vybavenia sú vo výške približne 86 miliónov eur s DPH.

Pri nemocnici sa počíta aj s modernizáciou parkovania. V areáli ružinovskej nemocnice sa majú stavať aj parkovacie domy. V prvej etape bude Univerzitná nemocnica Bratislava Ružinov stavať dva polozapustené parkovacie domy spolu s dopravnou reorganizáciou ostatných plôch pre statickú dopravu.

Hlavným cieľom návrhu je reorganizácia dopravy na vjazdoch z Ružinovskej ulice, ako aj usporiadanie statickej dopravy jednak na parkoviskách prístupných z Ružinovskej ulice, ako aj na parkoviskách v areáli nemocnice. Predpokladá sa, že počet parkovacích miest sa zvýši o 249 stojísk. Investícia by sa mala realizovať v rokoch 2019 až 2021, odhadovaná cena je vyše 7,2 mil. eur s DPH.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X