Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzitna nemocnica bratislava nemocnica ruzinov.jpg
Foto: ilustračné, www.unb.sk
4. júla 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Univerzitná nemocnica Bratislava prejde rekonštrukciou, vláda schválila návrhy ministerky zdravotníctva

Rekonštrukcia a modernizácia sa týka Špecializovanej geriatrickej nemocnice Bratislava v Podunajských Biskupiciach, Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov a parkovacích domov.

Vláda schválila rekonštrukciu a modernizáciu Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). Ministri odobrili návrhy na vyslovenie súhlasu vlády so začatím obstarávania stavieb, ktoré predložila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Ide o rekonštrukciu a modernizáciu Špecializovanej geriatrickej nemocnice Bratislava v Podunajských Biskupiciach, Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov a parkovacie domy spolu s preusporiadaním statickej dopravy v areáli ružinovskej nemocnice. Predpokladané investičné náklady sú spolu vo výške vyše 100 mil. eur s DPH.

V prípade geriatrickej nemocnice ide o využitie pavilónu v areáli Nemocnice Podunajské Biskupice ako pavilónu chirurgických disciplín s kapacitou 84 lôžok. Ten sa podľa ministerstva zdravotníctva v súčasnosti nevyužíva. Súčasťou zámeru je aj presun manažmentu nemocnice, ktorý je v súčasnosti v nevyhovujúcich priestoroch. Investičná akcia by sa mala realizovať v rokoch 2020 až 2021. Celková cena investície sa odhaduje na vyše 8 mil. eur.

Modernizácie nemocnice aj parkovania

Rekonštrukcia a modernizácie UNB Ružinov má zvýšiť komfort pacientov a zlepšiť pracovné prostredie pre personál nemocnice. Stavba sa bude realizovať v priestoroch nemocnice UNB – Ružinov za plnej prevádzky. Trvanie investičnej akcie sa predpokladá na roky 2020 až 2024. Celkové investičné náklady na rekonštrukciu a modernizáciu Univerzitnej nemocnice Bratislava Ružinov s časťou zdravotníckeho a nezdravotníckeho vybavenia sú vo výške približne 86 miliónov eur s DPH.

Pri nemocnici sa počíta aj s modernizáciou parkovania. V areáli ružinovskej nemocnice sa majú stavať aj parkovacie domy. V prvej etape bude Univerzitná nemocnica Bratislava Ružinov stavať dva polozapustené parkovacie domy spolu s dopravnou reorganizáciou ostatných plôch pre statickú dopravu.

Hlavným cieľom návrhu je reorganizácia dopravy na vjazdoch z Ružinovskej ulice, ako aj usporiadanie statickej dopravy jednak na parkoviskách prístupných z Ružinovskej ulice, ako aj na parkoviskách v areáli nemocnice. Predpokladá sa, že počet parkovacích miest sa zvýši o 249 stojísk. Investícia by sa mala realizovať v rokoch 2019 až 2021, odhadovaná cena je vyše 7,2 mil. eur s DPH.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X