Univerzitná nemocnica v Bratislave sa pripravuje na možnú situáciu a stúpanie počtu nakazených koronavírusom

Špeciálny stan pred Klinikou infektológie a geografickej medicíny na Kramároch v Bratislave, zabezpečujúci ochranu neinfikovaných pred pacientmi podozrivými z ochorenia COVID-19, aby zabránili možnému hroziacemu riziku rozšírenia koronavírusu (2019-nCoV). Bratislava, 16. marec 2020.
Foto: SITA/Jana Birošová

Špeciálna nemocnica vznikne rozšírením súčasného pavilónu Infektológie na Kramároch.

Univerzitná nemocnica v Bratislave (UNB) pripravuje červenú nemocnicu pre pacientov s COVID-19. V stredu o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Univerzitná nemocnica Bratislava sa dôsledne pripravuje na situáciu, ktorá by v súvislosti so stúpajúcim počtom potvrdených COVID-19 pacientov mohla nastať. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva robíme všetky potrebné kroky, tak aby sme i naďalej poskytovali neodkladnú zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom a zároveň sme sa dokázali bezpečne postarať o všetkých pacientov s COVID-19 , ktorí si vyžadujú hospitalizáciu,“ uviedla hovorkyňa.

Nemocnica určená pre pacientov s COVID-19, tzv. červená nemocnica bude pavilón Infektológie na Kramároch, ktorý aj v súčasnosti slúži týmto pacientom. UNB plánuje tieto priestory rozšíriť o samostatnú budovu Kliniky geriatrie.

Pacienti, ktorí sú na Klinike geriatrie na Kramároch hospitalizovaní a ktorí si vyžadujú neodkladnú zdravotnú starostlivosť budú postupne umiestňovaní do iných našich nemocníc, kde bude o nich plnohodnotne postarané,“ uviedla Kliská a doplnila, že UNB plánuje pripraviť aj monoblok nemocnice na Kramároch pre pacientov s potvrdeným COVID-19, ktorí si budú vyžadovať neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Pacienti, ktorí sú v monobloku hospitalizovaní a i naďalej si vyžadujú zdravotnú starostlivosť budú bezpečne premiestnení do našich ďalších nemocníc, kde bude o nich plnohodnotne a predovšetkým bezpečne postarané. Ak to bude potrebné a situácia si to bude vyžadovať, plánujeme pre týchto pacientov vyhradiť aj samostatný pľúcny pavilón v nemocnici v Ružinove,“ doplnila hovorkyňa Kliská.

Priestory nemocnice UNB postupne pripravuje, mapuje technické zázemie a ostatné prístrojové vybavenie a plánuje rozmiestniť prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu.

Všetky opatrenia sú realizované predovšetkým v záujme bezpečia pacienta a tiež nášho personálu. Našim cieľom je zamedziť možnému stretu pozitívnych pacientov s pacientmi, ktorí neboli infikovaní zabrániť tak v čo najväčšej miere ďalšiemu šíreniu a predovšetkým postarať sa o všetkých pacientov v súlade s prísnymi bezpečnostnými opatreniami,“ uzavrela Kliská.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk