Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Špeciálny stan pred Klinikou infektológie a geografickej medicíny na Kramároch v Bratislave, zabezpečujúci ochranu neinfikovaných pred pacientmi podozrivými z ochorenia COVID-19, aby zabránili možnému hroziacemu riziku rozšírenia koronavírusu (2019-nCoV). Bratislava, 16. marec 2020.
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Jana Birošová
25. marca 2020 Zdravie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Univerzitná nemocnica v Bratislave sa pripravuje na možnú situáciu a stúpanie počtu nakazených koronavírusom

Špeciálna nemocnica vznikne rozšírením súčasného pavilónu Infektológie na Kramároch.

Univerzitná nemocnica v Bratislave (UNB) pripravuje červenú nemocnicu pre pacientov s COVID-19. V stredu o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Univerzitná nemocnica Bratislava sa dôsledne pripravuje na situáciu, ktorá by v súvislosti so stúpajúcim počtom potvrdených COVID-19 pacientov mohla nastať. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva robíme všetky potrebné kroky, tak aby sme i naďalej poskytovali neodkladnú zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom a zároveň sme sa dokázali bezpečne postarať o všetkých pacientov s COVID-19 , ktorí si vyžadujú hospitalizáciu,“ uviedla hovorkyňa.

Nemocnica určená pre pacientov s COVID-19, tzv. červená nemocnica bude pavilón Infektológie na Kramároch, ktorý aj v súčasnosti slúži týmto pacientom. UNB plánuje tieto priestory rozšíriť o samostatnú budovu Kliniky geriatrie.

Pacienti, ktorí sú na Klinike geriatrie na Kramároch hospitalizovaní a ktorí si vyžadujú neodkladnú zdravotnú starostlivosť budú postupne umiestňovaní do iných našich nemocníc, kde bude o nich plnohodnotne postarané,“ uviedla Kliská a doplnila, že UNB plánuje pripraviť aj monoblok nemocnice na Kramároch pre pacientov s potvrdeným COVID-19, ktorí si budú vyžadovať neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Pacienti, ktorí sú v monobloku hospitalizovaní a i naďalej si vyžadujú zdravotnú starostlivosť budú bezpečne premiestnení do našich ďalších nemocníc, kde bude o nich plnohodnotne a predovšetkým bezpečne postarané. Ak to bude potrebné a situácia si to bude vyžadovať, plánujeme pre týchto pacientov vyhradiť aj samostatný pľúcny pavilón v nemocnici v Ružinove,“ doplnila hovorkyňa Kliská.

Priestory nemocnice UNB postupne pripravuje, mapuje technické zázemie a ostatné prístrojové vybavenie a plánuje rozmiestniť prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu.

Všetky opatrenia sú realizované predovšetkým v záujme bezpečia pacienta a tiež nášho personálu. Našim cieľom je zamedziť možnému stretu pozitívnych pacientov s pacientmi, ktorí neboli infikovaní zabrániť tak v čo najväčšej miere ďalšiemu šíreniu a predovšetkým postarať sa o všetkých pacientov v súlade s prísnymi bezpečnostnými opatreniami,“ uzavrela Kliská.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X