Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UNB, chirurgovia, operačka, nemocnica
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
31. januára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Univerzitnú nemocnicu Bratislava povedie od februára Rada riaditeľov

Najväčšiu nemocnicu na Slovensku, Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB), povedie od februára Rada riaditeľov.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová, po zavedení dozorných orgánov je to ďalší krok k štandardizácii procesov v oblasti riadenia a kontroly nemocníc s právnou formou príspevkových organizácií.

Rada riaditeľov sa skladá z generálneho, medicínskeho a ekonomického riaditeľa. Jej súčasní členovia budú zastávať tieto pozície až do ukončenia riadneho výberového konania. Generálnym riaditeľom je Miroslav Bdžoch, na pozícii riaditeľa UNB je piaty rok. V minulosti pôsobil vo vedení UNB na pozícii námestníka pre zdravotnú starostlivosť, venuje sa aj lekárskej praxi, je ortopéd.

Medicínskym riaditeľom je Tomáš Heger, ktorý od roku 2011 vedie Nemocnicu akad. L. Dérera na Kramároch, ktorá je súčasťou Univerzitnej nemocnice Bratislava. Je traumatológ, špecializuje sa aj na chirurgiu ruky. Venuje sa aj pedagogickej činnosti, je vysokoškolským pedagógom na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave.

Ekonomickým riaditeľom je Juraj Kovács – senior manažér s dlhoročnými skúsenosťami, zameriava sa na tvorbu vízie, stratégie, je lídrom pre zmeny a reštrukturalizácie. Do UNB prichádza z pozície senior manažéra zo spoločnosti DELLOITE ADVISORY, s. r. o. – Slovakia.

„K univerzitnej nemocnici sa postupne v priebehu roka 2017 pridajú ďalšie organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva zdravotníctva. Rezort zároveň zdôrazňuje, že nemocnice zostanú naďalej príspevkovými organizáciami a nestanú sa obchodnými spoločnosťami,“ dodala Eliášová.

„Štatutárne orgány po novom majú byť zriadené ako kolektívne orgány s presne určenými kompetenciami a vzťahmi aj k dozorným orgánom a zriaďovateľovi. Na personálne obsadenie budú postupne vypísané výberové konania,“ poznamenal minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X