Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzitna nemocnica ruzinov modernizacia.jpg
Foto: ilustračné, www.unb.sk
11. marca 2020 Zdravie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Univerzitnú nemocnicu Ružinov chcú zmodernizovať, vyhlásili súťaž na 71,5 mil. eur

Po modernizácii Nemocnice Ružinov sa majú zväčšiť izby pre pacientov a na každej izbe sa má dobudovať aj samostatné sociálne zariadenie.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) Ružinov vyhlásila verejnú súťaž na rekonštrukciu a modernizáciu zdravotníckeho zariadenia. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota zákazky 71,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Nemocnica v Ružinove bude po rozsiahlej rekonštrukcii miestom s vysoko špecializovanými pracoviskami, kde bude i naďalej poskytovaná špičková zdravotná starostlivosť, ale v modernejších, vynovenejších priestoroch,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Komplexná rekonštrukcia

Ako Kliská doplnila, nemocnica bude rekonštruovaná komplexne s cieľom dosiahnuť maximálnu energetickú úsporu. Rekonštrukcia zahŕňa činnosti, ako napr. výmena opláštenia budovy z hľadiska tepelnoizolačných vlastností vrátane výmeny okien a vchodových dvier, rekonštrukciu systému vykurovania a osvetlenia, vzduchotechniky a iné.

Izby pre pacientov sa majú zväčšiť a na každej izbe sa má dobudovať aj samostatné sociálne zariadenie. Po modernizácii nemocnice majú mať pacienti aj dostatočné kapacity na parkovanie.

Nová Univerzitná nemocnica Bratislava v lokalite Ružinov bude nemocnicou s prepracovanou logistikou, s vysoko efektívnou prevádzkou a prepracovaným manažmentom pacienta,“ uvádza sa v súťažných podkladoch. Rekonštrukcie sú podľa hovorkyne UNB plánované postupne, a tak, aby neohrozili riadnu prevádzku jednotlivých pracovísk a aby bola zdravotná starostlivosť zabezpečená v plnom rozsahu.

Predmetom zákazky bude vyhotovenie diela tak, ako bude definované v zmluve a súťažných podkladoch. Zahŕňa najmä návrh a vypracovanie príslušnej dokumentácie, výkon inžinierskych činností a autorského dozoru, vykonanie stavebných prác, dodanie technologických zariadení a realizácia súvisiacich plnení. Zábezpeka je stanovená vo výške 300-tisíc eur, zákazka má trvať 66 mesiacov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X