Úplatok mal ovplyvniť rozhodnutie pamiatkového úradu

Krajsky pamiatkovy urad bratislava.jpg

Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky obvinil dve osoby z nepriamej korupcie. Súhlas úradu na prestavbu pamiatky chcel muž získať pomocou úplatku.

Policajti osoby zadržali a v tejto chvíli s nimi prebiehajú procesné úkony. Bratislavská obchodná spoločnosť mala záujem o prestavbu budovy, ktorá je pamiatkou. Preto sa obrátila na Krajský pamiatkový úrad v Bratislave so žiadosťou, či môže pamiatku prestavať na polyfunkčný objekt.

V súvislosti s rozhodovaním úradu sa mali obvinení Pavel G. (70) a Peter G. (67) dohodnúť na stretnutí. Pavel sa mal osobne dohodnúť s bratom konateľa danej spoločnosti. Za kladné rozhodnutie úradu, v prospech spoločnosti, mal požiadať úplatok.

Ku stretnutiu došlo v jednej z bratislavských reštaurácií, kde mal Pavel žiadať 30-tisíc eur. Tie mali byť za to, že obvinený Peter ovplyvní člena komisie úradu v pozícii poradného orgánu a tiež riaditeľa úradu. Výsledkom malo byť vydanie spomínaného kladného stanoviska v prospech spoločnosti.

V rovnakej reštaurácii sa stretli opäť, no tentoraz mal obvinený Pavel už prijať zálohu úplatku 3-tisíc eur. Večer sa stretol v jednom z bratislavských nákupných centier s obvineným Petrom, kde mu mal odovzdať časť úplatku 2-tisíc eur.

Obaja obvinení sú už v rukách národnej protikorupčnej jednotky a v utorok ich vyšetrovateľ obvinil z nepriamej korupcie. V tejto chvíli s nimi prebiehajú procesné úkony, po ktorých budú prepustení na slobodu. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden až tri roky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk