Upozornenie pre obyvateľov: V najbližších dňoch sa pripravte na hluk a zvýšený zápach

rafinéria spoločnost Slovnaft Vlčie hrdlo
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

Pripravte sa na výrazné spaľovanie a zvýšený hluk v okolí rafinérie Slovnaft v nasledujúcich dňoch. Očakáva sa spaľovanie na poľných horákoch, ktoré môže spôsobiť aj zvýšený zápach v závislosti od poveternostných podmienok.

V dôsledku odstavenia Etylénovej jednotky v rafinérii Slovnaft prichádza v nasledujúcich dňoch výrazné spaľovanie na poľných horákoch. Tento proces bude sprevádzaný zvýšenou hladinou hluku a možným zvýšeným zápachom, ktorý môže byť ovplyvnený poveternostnými podmienkami. Ako však rafinéria v ozname zdôraznila, všetky procesy sú riadené a bezpečné.

Okrem toho v mesiaci február plánuje rafinéria odstavenie jednej výrobnej jednotky v rafinérskej časti, ktorá potrvá od 21. do 23. februára. V petrochemickej časti je aj naďalej odstavená jedna výrobná jednotka, čo má za následok ďalšie spaľovanie na poľných horákoch.

Cieľom spoločnosti Slovnaft je minimalizovať negatívne vplyvy svojich činností na pohodlie obyvateľov v okolí rafinérie. Snaží sa zabezpečiť, aby tieto udalosti mali čo najmenší vplyv na život ľudí a ich životné prostredie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk