Upozornite na výtlky na cestách

výtlky, Škody po výtlkoch uhrádzajú z havarijného poistenia. V prípade, že vodič nemá havarijné poistenie, zástupcovia poisťovní odporúčajú na miesto, kde došlo k poškodeniu auta privolať políciu. Policajný záznam mu totiž uľahčí nárokovanie si odškodnenia u zodpovedného správcu. Na snímke výtlky na košických cestách prvej triedy. Košice, 27.február 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík
Foto: ilustračné, SITA

Aj vy máte problém prejsť pár metrov autom bez toho, aby ste nenarazili na nejakú dieru na ceste? Využite možnosť upozorniť na tento problém a nahláste ho na referát technických činností oddelenia nakladania s majetkom.

Stav výtlkov na cestách je v Novom Meste po zimnom období podľa prvých odhadov priaznivejší ako po predošlom zimnom období, informoval Ján Borčin z novomestského úradu.

Minulý rok opravili v mestskej časti 725 výtlkov, na čo potrebovali 46,5 tony materiálu. Mestská časť kontroluje kvalitu ciest III. a IV. triedy, ktoré má vo svojej správe.

„Výtlky môžu občania nahlásiť správe komunikácií, referátu cestného hospodárstva na Miestnom úrade Nové Mesto. V prípade komunikácií I. a II. triedy, ktoré má v správe magistrát hlavného mesta Bratislavy, sa treba obrátiť na oddelenie správy komunikácií,“ dodal.

Aj mestská časť Petržalka udržiava cesty III. a IV. triedy, čo sú zväčša vnútrosídliskové komunikácie. Podnety, ktoré sa týkajú týchto komunikácií, môžu obyvatelia nahlásiť na referát technických činností oddelenia nakladania s majetkom na číslach 02/68 288 772, 02/68288 773.

Ako povedal Michal Kaliňák z petržalského úradu, v tomto roku budú postupne opravovať výtlky na cestách v častiach Dvory, Háje a Lúky. „Na tento účel spotrebujeme približne 40 ton asfaltu, teda objem ako minulý rok,“ poznamenal Kaliňák s tým, že to bude stáť približne 15-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk