Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
výtlky, Škody po výtlkoch uhrádzajú z havarijného poistenia. V prípade, že vodič nemá havarijné poistenie, zástupcovia poisťovní odporúčajú na miesto, kde došlo k poškodeniu auta privolať políciu. Policajný záznam mu totiž uľahčí nárokovanie si odškodnenia u zodpovedného správcu. Na snímke výtlky na košických cestách prvej triedy. Košice, 27.február 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA
28. marca 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015, SITA

Upozornite na výtlky na cestách

Aj vy máte problém prejsť pár metrov autom bez toho, aby ste nenarazili na nejakú dieru na ceste? Využite možnosť upozorniť na tento problém a nahláste ho na referát technických činností oddelenia nakladania s majetkom.

Stav výtlkov na cestách je v Novom Meste po zimnom období podľa prvých odhadov priaznivejší ako po predošlom zimnom období, informoval Ján Borčin z novomestského úradu.

Minulý rok opravili v mestskej časti 725 výtlkov, na čo potrebovali 46,5 tony materiálu. Mestská časť kontroluje kvalitu ciest III. a IV. triedy, ktoré má vo svojej správe.

„Výtlky môžu občania nahlásiť správe komunikácií, referátu cestného hospodárstva na Miestnom úrade Nové Mesto. V prípade komunikácií I. a II. triedy, ktoré má v správe magistrát hlavného mesta Bratislavy, sa treba obrátiť na oddelenie správy komunikácií,“ dodal.

Aj mestská časť Petržalka udržiava cesty III. a IV. triedy, čo sú zväčša vnútrosídliskové komunikácie. Podnety, ktoré sa týkajú týchto komunikácií, môžu obyvatelia nahlásiť na referát technických činností oddelenia nakladania s majetkom na číslach 02/68 288 772, 02/68288 773.

Ako povedal Michal Kaliňák z petržalského úradu, v tomto roku budú postupne opravovať výtlky na cestách v častiach Dvory, Háje a Lúky. „Na tento účel spotrebujeme približne 40 ton asfaltu, teda objem ako minulý rok,“ poznamenal Kaliňák s tým, že to bude stáť približne 15-tisíc eur.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X