Uprising 2018 ukázal svoju silu, niektorých návštevníkov však sklamal

Podujatie festival koncert.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Najväčší reggae festival na Slovensku rozprúdil zábavu na Zlatých pieskoch.  Niektorí návštevníci, žiaľ, zostali z tohtoročného podujatia sklamaní.

Festival Uprising sa už jedenásť rokov teší obľube nielen medzi Slovákmi, ale aj medzi fanúšikmi reggae v celej Európe. V piatok 24. a v sobotu 25. augusta si mohli návštevníci vychutnať skvelý program na šiestich pódiách. Návštevníci zažili počas festivalu slnko, ale aj búrky. Ani to neodradilo tisícky návštevníkov, aby si vypočuli zvučné mená. Našťastie nemuseli organizátori zrušiť žiaden koncert.

Podujatie uprising koncert.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

V piatok bol hlavnou hviezdou celého podujatia nemecký spevák Tilmann Otto alias Gentleman.  Na Uprisingu sa predstavil aj v roku 2011. Tento rok počas koncertu zišiel z pódia a prechádzal sa medzi ľuďmi. Medzi najzaujímavejšie predstavenia celého festivalu patril koncert svetoznámej skupiny Inner Circle, ktorá zaspievala aj svoj najväčší hit A lalala song. Po jej koncerte vystúpil o 23.30 hod. syn legendárneho Boba Marleyho. Julian Marley predviedol pod holým nebom obrovskú šou. Ani daždivé počasie návštevníkov neodradilo a koncert si užili naplno.

Festival uprising koncert.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

V sobotu sa predstavil DJ a producent High Contrast. Mnohí návštevníci označili jeho predstavenie za jedno z najzaujímavejších. Práve na tomto festivale odohral svoj koncert so živou kapelou.

Súčasťou tohtoročného Uprisingu boli aj rôzne sprievodné podujatia. Návštevníkov pobavili účinkujúci stand-up comedy Silné reči. Milovníci cestovania si mohli vychutnať cestovateľské kiná, napríklad na tému Transibírska magistrála či Kuba. Na festivale sa riešili aj problematiky súčasného sveta. Zaujímavou atrakciou bola ohňová šou. Súčasťou festivalu bolo aj mnoho obchodíkov so suvenírmi či  oblečením.

Uprising obchodik festival.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Obľube sa opäť raz tešilo aj stanové mestečko. Tento rok bol kemp rozšírený o priestor neďaleko nákupného centra. Milovníci festivalov hovoria, že si nevedia predstaviť festival bez stanovania, lebo len tam zažijú tú správnu atmosféru. Organizátori Uprisingu potešili aj tých, ktorí sa vracali v noci domov. Od 3. do 5. hodiny premávala v noci každú pol hodinu električka zo Zlatých pieskov.

Uprising ohnova sou. festival.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Od Uprisingu navždy spolu

Svadba patrí medzi najkrajšie dni v živote. Povedať svoje áno si mohli aj tento rok zamilované páry vo festivalovej kaplnke Rotunda. Koncept tejto kaplnky pozostával z jednoduchých paliet. Okolo kaplnky boli pripravené aj exteriérové sedenia.

Uprising koncert podujatie.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Festival sa stretol aj s kritikou

Oproti úspešnému minulému ročníku zostali niektorí návštevníci sklamaní z organizácie festivalu. Skupina Medial Banana, ktorá patrí medzi stálice podujatia, sa tento rok nedočkala vystúpenia na hlavnom pódiu. Jej koncert sa odohral na jednom z malých pódií pod stanom.

Medzi ďalšie sklamania návštevníkov patrili chýbajúce umývadlá pri toaletách. Umývadlá sa nachádzali len v stanovom mestečku, do ktorého nemajú návštevníci prístup. Podmienkou vstupu bolo zakúpenie samostatných vstupeniek do stanového mestečka. Návštevníci aj napriek tejto kritike odchádzali so spokojným úsmevom na tvári.

Festival koncert uprising.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk