Urobilo mesto správne rozhodnutie? V Karlovej Vsi zmizla zastávka električky, niektorým dodnes chýba

MHD zastávka Karlova Ves
Foto: Bratislavadeň, Google maps - koláž Bratislavadeň

Bratislavský magistrát tvrdí, že zrušením zastávky a jej zlúčením s druhou zastávkou nedochádza k spomaleniu jazdnej doby električiek.

Modernizácia Dúbravsko-karloveskej radiály priniesla niekoľko zmien. Jednou z nich bolo aj avizované zrušenie električkovej zastávky Jurogovo námestie. Zrušili sa taktiež schody z nadchodu.

Zastávky boli blízko seba

Ak sa niekto potrebuje dopraviť na Polikliniku Karlova Ves či do jej okolia, momentálne môže využiť zastávku Segnerova, ktorá sa zlúčila so zastávkou Jurigovo námestie. O tomto riešení sa rozhodlo ešte počas príprav projektu rekonštrukcie.

Hovorkyňa bratislavského magistrátu Katarína Rajčanová uviedla, že pôvodné zastávky boli blízko seba a to približne 200 metrov. Podľa mesta dochádzalo k spomaleniu jazdnej doby električiek a znovuzriadenie zastávky nie je v pláne.

MHD zastávka Karlova Ves
Bývalá zastávka Jurigovo námestie. Foto: Google maps

Hrozný prístup na polikliniku

Niektorých miestnych obyvateľov dodnes trápi, že zastávka Jurigovo námestie viac nefunguje. Na problém upozornila pani Hana na sociálnej sieti. Podľa obyvateľky je zastávka pred karloveskou poliklinikou mimoriane dôležitá.

„Stačí si predstaviť, že máte mierne podvrtnutý členok a presúvate sa zo zastávky na polikliniku niekoľko minút, časť dolu z kopca, časť prechádzate cez cesty pri potravinách vedúce na parkovisko, sčasti prechádzate cez parkovisko samotné, musíte absolvovať niekoľko schodov a potom ďalšie metre cez terasu polikliniky, než sa vôbec dostanete do budovy,“ uviedla pre Bratislavadeň.

MHD zastávka Karlova Ves
Súčasný vzhľad miesta pred poliklinikou. Foto: Bratislavadeň

Prístup na polikliniku je v súčasnosti podľa pani Hany hrozný. Poukázala na fakt, že na polikliniku chodia tehotné ženy, malé deti či chorí a starší ľudia, ktorí sú menej pohybliví a môžu byť po úraze.

Ak niekto nevie o existencii zadného bezbariérového prechodu do polikliniky z opačnej strany budovy, musí ísť po schodoch. Hoci stojí pred poliklinikou autobus, chodí dvakrát za hodinu a jazdí len po Karlovej Vsi.

Na záver pani Hana poukázala na to, že tak ako električka musí zastať na červenú na semafore pri poliklinike, musí stáť na červenú aj pred Lidlom (za zastávkou Botanická záhrada). „Keby urobili podobnú zastávku, tak by to s kusom dobrej vôle mohlo ísť. A nebola by to jediná krátka zastávka na tejto trase,“ myslí si obyvateľka.

Do diskusie sa zapojila pani Lenka. Pôvodnú zastávku vníma ako lepšiu napríklad aj preto, že na polikliniku cestovali malí žiaci a chodili bezpečne cez nadjazd. Niektorí podotkli, že na polikliniku sa dá prejsť aj cez poštu, no počas pandémie bola už viackrát zatvorená.

MHD zastávka Karlova Ves
Súčasný vzhľad miesta pred poliklinikou. Foto: Bratislavadeň

Boli by ste za opätovné zavedenie električkovej zastávky pred Poliklinikou Karlova Ves?

Táto anketa už bola ukončená
58%
42%

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk