Uskutočnil sa rekordný tretí ročník Lamačského fotomaratónu

Titulna fotka.jpg
Fotoklub pri JDS

Digitálna fotografia je novodobý fenomén, pričom technologický pokrok umožňuje jej široké použitie. Aj preto sa rodinné centrum Obláčik v spolupráci s Fotoklubom pri miestnej Jednote dôchodcov Slovenska a s podporou Miestneho úradu v Lamači rozhodli zrealizovať už 3. ročník Lamačského fotomaratónu.

Smelou ambíciou projektu bolo prepájanie generácií pri vhodnej záľube, výchova k lokálpatriotizmu a vytváranie silnej rodinnej a komunitnej spolupatričnosti.

Projekt 3. ročníka Lamačského fotomaratónu je živou snahou o založenie tradície amatérskej fotosúťaže v digitálnej fotografii. Cieľom organizátorov bolo rozprúdiť diskusiu ohľadom umeleckej kvality a etiky záberov. V neposlednom rade ide aj o vytváranie pamäťovej stopy, ktorá dokumentuje a uchováva odkaz našej súčasnosti pre budúcnosť. To, čo nám dnes príde ako bežná a všedná rutina môže mať o pár rokov vysokú informačnú hodnotu o dobe, ktorú žijeme a o mieste, kde sa nachádzame.

O ceny v amatérskej súťaži digitálnej fotografie sa uchádzalo 19 mužov a 24 žien: dokopy 43 súťažiacich, čo je o tretinu viac ako vlani. Tri generácie (deti a mládež, dospelí, seniori) počas troch dní Rozálskych hodov fotili zábery na tri vypísané témy (Ako znie hudba, Sila prírody, Vtipné).

Odovzdaných bolo vyše 130 súťažných príspevkov. Tie zhodnotila päťčlenná komisia: Anton Sládek (profesionálny fotograf), Anton Kvasnička (Fotoklub pri JDS), Mária Šimončičová (MÚ Lamač), Zuzana Brnoliaková (RC Obláčik) a Štefan Bukšár (JDS). Zohľadňovali sa kritériá ako vystihnutie témy, originalita, tvorivosť, technické zvládnutie a celkový dojem.

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok, 18. októbra 2018 o 18. hodine v kine Lamač.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk