Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulna fotka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Fotoklub pri JDS
10. októbra 2018 Zaujímavosti od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Uskutočnil sa rekordný tretí ročník Lamačského fotomaratónu

Digitálna fotografia je novodobý fenomén, pričom technologický pokrok umožňuje jej široké použitie. Aj preto sa rodinné centrum Obláčik v spolupráci s Fotoklubom pri miestnej Jednote dôchodcov Slovenska a s podporou Miestneho úradu v Lamači rozhodli zrealizovať už 3. ročník Lamačského fotomaratónu.

Smelou ambíciou projektu bolo prepájanie generácií pri vhodnej záľube, výchova k lokálpatriotizmu a vytváranie silnej rodinnej a komunitnej spolupatričnosti.

Projekt 3. ročníka Lamačského fotomaratónu je živou snahou o založenie tradície amatérskej fotosúťaže v digitálnej fotografii. Cieľom organizátorov bolo rozprúdiť diskusiu ohľadom umeleckej kvality a etiky záberov. V neposlednom rade ide aj o vytváranie pamäťovej stopy, ktorá dokumentuje a uchováva odkaz našej súčasnosti pre budúcnosť. To, čo nám dnes príde ako bežná a všedná rutina môže mať o pár rokov vysokú informačnú hodnotu o dobe, ktorú žijeme a o mieste, kde sa nachádzame.

O ceny v amatérskej súťaži digitálnej fotografie sa uchádzalo 19 mužov a 24 žien: dokopy 43 súťažiacich, čo je o tretinu viac ako vlani. Tri generácie (deti a mládež, dospelí, seniori) počas troch dní Rozálskych hodov fotili zábery na tri vypísané témy (Ako znie hudba, Sila prírody, Vtipné).

Odovzdaných bolo vyše 130 súťažných príspevkov. Tie zhodnotila päťčlenná komisia: Anton Sládek (profesionálny fotograf), Anton Kvasnička (Fotoklub pri JDS), Mária Šimončičová (MÚ Lamač), Zuzana Brnoliaková (RC Obláčik) a Štefan Bukšár (JDS). Zohľadňovali sa kritériá ako vystihnutie témy, originalita, tvorivosť, technické zvládnutie a celkový dojem.

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok, 18. októbra 2018 o 18. hodine v kine Lamač.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X