Ušľachtilú myšlienku festivalu Ekotopfilm vám organizátori opäť predstavia v dvoch bratislavských kinách

Ekotopfilm envirofilm podujatie.jpg
Zdroj: ekotopfilm.sk

Ekologická budúcnosť začína vždy u jednotlivcov, ktorým záleží na krajšom zajtrajšku.

Od pondelka 27. mája do piatka 31. mája sa uskutoční ďalší ročník Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. Celkovo 66 dokumentárnych filmov z 30 krajín sveta si budú môcť návštevníci vychutnať v bratislavskom Pistoriho Paláci a v Kine Film Europe.

Festivalom bude opäť silno rezonovať nevyhnutnosť zmeny a kľúčová sila jednotlivca,“ uvádzajú organizátori. Zároveň sú toho názoru, že nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Filmový program festivalu prináša široký záber tém. A organizátori sľubujú aj zaujímavé sprievodné diskusie s inšpiratívnymi rečníkmi. Pripravený je aj program pre základné a stredné školy, či možnosť na mieste zakúpiť ekovýrobky a lokálny dizajn.

Všetci musíme začať od seba. Koľkokrát v nákupných centrách vidíme zbytočné plytvanie mikroténovými obalmi, igelitovými taškami či jednorazovými plastovými výrobkami. A to je len špička ľadovca, pretože podobných tém je mnoho. Sme veľmi radi, že existuje takýto festival a radi sa staviame za všetky jeho hlavné tézy,“ dodala zástupkyňa spoločnosti Cafézia Jana Krajňaková, ktorá úzko spolupracuje s organizátormi festivalu.

Vstup na filmové premietania a sprievodné diskusie je zadarmo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk