Ustanovujúce zastupiteľstvo v Novom Meste bude v prvom decembrovom týždni

Stredisko kultury vajnorska nove mesto bratislava titulka mapy.jpg

Ustanovujúce zastupiteľstvo v bratislavskom Novom Meste bude vo štvrtok 6. decembra o 10.00 hod. v Stredisku kultúry na Vajnorskej. Uviedol to hovorca mestskej časti Nové Mesto.

Starostom bratislavského Nového Mesta ostáva aj ďalšie štyri roky Rudolf Kusý (nezávislý). Na ustanovujúcom zastupiteľstve noví i staronoví poslanci zložia sľub a stanú sa tak oficiálnymi miestnymi poslancami.

V miestnom zastupiteľstve bratislavského Nového Mesta bude po novembrových komunálnych voľbách z 25 poslancov 18 nezávislých. Štyria poslanci sa do miestneho parlamentu dostali s podporou pravicovej koalície SaS, OĽaNO, KDH, OKS, Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska a dvaja s podporou mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko a Spolu-občianska demokracia. Jeden poslanec bude v zastupiteľstve s podporou Strany zelených Slovenska.

Nezávislí poslanci v novomestskom zastupiteľstve budú Tomáš Korček, Libor Gašpierik, Andrej Balga, Branislav Filipovič i Vladimír Mikuš, Katarína Augustinič, poslanci Peter Vaškovič, Roman Štamberský, Martin Vlačiky a Edita Pfundtner. Nezávislými sú aj Darina Timková, Vladimír Volf, Richard Mikulec, Silvia Švecová, Katarína Šebejová, Stanislav Winkler, Peter Weiss a Martin Lovich.

S podporou pravicovej koalície SaS, OĽaNO, KDH, OKS, Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska budú v novomestskom miestnom parlamente sedieť poslanci Marianna Mašátová Haliaková, Pavol Galamboš, Juraj Petrovič a Andrej Árva. Mimoparlamentné strany Progresívne Slovensko a Spolu-občianska demokracia budú zastupovať Pavol Troiak a Jakub Mrva. Strana zelených Slovenska bude mať v Novom Meste poslanca Pavla Dubčeka.

Komunálne voľby boli na Slovensku v sobotu 10. novembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk