Útočník z piatkového incidentu na Obchodnej ulici v Bratislave je už obvinený

Obchodna ulica napadnutie muz s nozom mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Muž sa napriek výzvam vyhrážal aj policajtom a napádal ich nožom.

Informovala o tom bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková. „Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil z prečinu výtržníctva v súbehu so zločinom útoku na verejného činiteľa a z pokračujúceho prečinu výtržníctva v súbehu s pokračujúcim útokom na verejného činiteľa 34-ročného Martina H. z Bratislavy,“ uviedla.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania obvinený v čase krátko po 15.00 hod. na Štefanovičovej ulici v Bratislave hodil neznámy predmet do vstupných dverí budovy Ministerstva financií SR a následne fyzicky napadol príslušníka ministerstva financií. „Toho nožom bodol do ramena a brucha,“ uviedla hovorkyňa s tým, že po tomto napadnutí sa obvinený presunul na Obchodnú ulicu, kde nožom ohrozoval náhodných okoloidúcich.

Všetci zranení sú stabilizovaní

Po viacnásobných výzvach príslušníkov polície, aby upustil od svojho konania, sa nožom zahnal na jedného z nich. Policajti preto voči nemu použili donucovacie prostriedky. „Prípadom sa v súčasnosti aj naďalej zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave,“ uzavrela Slamková.

Všetci zranení z piatkového incidentu na Obchodnej ulici v Bratislave sú stabilizovaní. „Muži, ktorých priviezli v piatok do Univerzitnej nemocnice Bratislava v popoludňajších hodinách po incidente na Obchodnej ulici, sú po operácii, obaja v stabilizovanom stave. Jeden pacient však i naďalej zostáva v umelom spánku a pod dohľadom našich lekárov,“ informovala cez víkend hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Eva Kliská. Mimo ohrozenia života je aj 15-ročné dievča, ktoré poranil výstrel.

Muž najprv zaútočil nožom na pracovníka Finančnej správy

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Muž s nožom v ruke sa chcel násilím dostať do budovy rezortu, kde následne zaútočil nožom na pracovníka Finančnej správy. Polícia muža dostihla na križovatke Obchodnej a Poštovej ulice, kde na viacero výziev nereagoval.

Prítomní policajti následne zneškodnili útočníka 6 výstrelmi, pričom však bolo zranené 15-ročné dievča. Ich postup preverí aj Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. Dôvod konania muža a aj to, či mal pri sebe iné zbrane, bude ešte predmetom vyšetrovania. Polícia zároveň poprela, že by bol tento prípad spojený s terorizmom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk