Utorkové derby dopadlo pre Inter neslávne

FUTBAL: ŠK Slovan Bratislava - Inter Bratislava
Zľava: Erik Szabo z Interu, Filip Ďuriš (vzadu) a Tomáš Jablonský zo Slovana a brankár Marko Lučič a Roman Kratochvíl z Interu počas prípravného zápasu účastníka Fortuna ligy 2014/2015 ŠK Slovan Bratislava - Inter Bratislava. Bratislava, 17. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

V utorkovom prípravnom stretnutí s Interom Bratislava si premiéru medzi seniormi odkrútil v drese Slovana Bratislava 17-ročný futbalový brankár Dominik Greif. Inter prehral po 90-tich minútach 6:0.

V mestskom derby na umelej tráve na Pasienkoch, ktoré boli dlhé roky domovom práve „žlto-čiernych“, nedal úradujúci majster Fortuna ligy aktuálne treťoligovému tímu šancu a zvíťazil presvedčivo 6:0. Išlo o prvý vzájomný zápas bratislavských rivalov od novembra 2006. Z triumfu 3:1 sa vtedy tešili hráči Interu. V minulosti pútalo bratislavské mestské derby veľkú pozornosť a doteraz rezonuje v spomienkach predovšetkým starších priaznivcov.

V tomto prestížnom meraní síl sa v druhom polčase do bránky „belasých“ postavil spomenutý Greif. „Bolo to niečo výnimočné, pretože šláger medzi Slovanom a Interom tu už dlho nebol a zrejme ani dlho nebude. Nešlo o náročný duel, keď som nastupoval, výsledok bol prakticky stanovený. Mám za sebou seniorský debut, čo je skvelé,“ povedal pre skslovan.com mladý gólman, ktorý nemal problémy pri prvých krokoch v A-mužstve Slovana. „Medzi chalanmi sa cítim dobre. Jednak s nimi už dlhšie trénujem a tiež je fajn, že sa tu necítim sám. Mám tu troch bývalých spoluhráčov z dorastu a s aklimatizáciou teda nebol výraznejší problém,“ pokračoval Greif.

V utorok bola na Pasienkoch na prípravné stretnutie nezvykle vysoká divácka návšteva. „Boli sme z toho veľmi prekvapení. Prišlo toľko ľudí, že niekedy ich býva menej aj na ligovom zápase. Veľmi príjemne nás to zaskočilo a hralo sa nám omnoho ľahšie. Chceme všetkým poďakovať,“ uviedol Dominik Greif. Teraz môže pomýšľať na post brankárskej dvojky Slovana: „Toto rozhodnutie je iba na trénerovi. Ja sa snažím pracovať vždy na maximum, na tréningoch i v dueloch. Pre mňa je veľká vec aj to, že môžem s mužmi trénovať a mám za sebou už aj seniorskú premiéru.“

„Belasí“ nastúpili bez nového kapitána Martina Dobrotku i rekonvalescenta Róberta Vitteka. Kapitánsku pásku mal na ruke argentínsky legionár Nicolás Gorosito. Inter na Slovan nestačil, čo si uvedomoval 40-ročný Román Kratochvíl, v utorok kapitán „žlto-čiernych“. „Prehra je vysoká, rozdiel v kvalite evidentný. Pre našich mladých chlapcov bol však tento zápas výbornou školou,“ citoval Kratochvíla denník Šport.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk