Utorkovú poľadovicu zmierňovalo 55 sypačov a 100 ručných pracovníkov od od skorého rána

poľadovica, zimná údržba
Foto: archívne, SITA

Dispečing sa pre utorkové nepriaznivé počasie zaoberal aj podnetmi, prijal však iba jeden, ten sa týkal posypu chodníka v mestskej časti Podunajské Biskupice.

Na bratislavských cestách zasahovalo v utorok od rána pre poľadovicu 44 veľkých sypačov nad štyri tony, 11 sypačov do štyroch ton a sto ručných pracovníkov vrátane havarijných čát.

Od rána im vypomáhalo aj deväť ľudí z komunálneho podniku. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla. S celomestským posypom, ktorý zahŕňa všetky cesty a chodníky v správe mesta, začali o 4.30 hod.

Ruční pracovníci sú stále v teréne,“ uviedol Bubla s tým, že dispečing spolupracuje s koordinátorom a operatívne určuje lokality, ktoré treba riešiť prioritne. Ako ďalej uviedol Bubla, podľa predpovede počasia bola pravdepodobnosť vzniku poľadovice 10 – 20 percent, avšak situácia sa v noci zhoršila.

Nepriaznivé počasie

Dispečing sa pre utorkové nepriaznivé počasie zaoberal aj podnetmi, prijal však iba jeden, ten sa týkal posypu chodníka v bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice. Podnet vybavili a okrem toho evidovali aj problém so zjazdnosťou Potočnej ulice v mestskej časti Rača, kam vyslali havarijnú čatu. „V starostlivosti o chodníky pokračujeme – predpoveď je podobná aj na túto noc,“ dodal na záver Bubla.

Poľadovica úradovala aj v Senci, mestské cesty a chodníky posýpali dva sypače a ďalších 10 ručných pracovníkov. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Senca Martina Ostatníková.

Naopak, v Malackách cesty zľadovatené neboli, takže pracovníci mestskej spoločnosti Tekos nemuseli operatívne zasahovať. „Hlavné ťahy v meste (nadjazd, Záhorácka ulica, Brnianska ulica), ktoré udržiava Slovenská správa ciest, boli nadránom posypané soľou,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Malaciek Ľubica Pilzová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk